DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 12
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Türkçe Rock
Sayfa 2 - 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Yazar RE: ÖzLem Tekin
dilruba01
Üye

Nereden: adana
Katılım Tarihi: 22.06.07
Mesaj Tarihi 23-06-2007 10:43
şebonun üstüne bayan rockçı aranmaz ama emge saygı smiley diyelim ii deyelim smiley
Özel Mesaj Gönder
CMOS
Üye

Üye Avatar

Nereden: izmir
Katılım Tarihi: 22.06.07
Mesaj Tarihi 29-06-2007 10:08
CİNAYET ŞARKISI SÜPER

CMOSK ONURU ÇOK SEVİYOR ONLARI TANIŞTIRAN DF YE ÇOOOOOOOOOOOOK TEŞEKKÜR EDİYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRsmileysmileysmileysmiley
Özel Mesaj Gönder

Mesaj Tarihi 29-06-2007 21:56
ßence çok güzeL sarkıLarı var begeniyorum ßu kızı

Özel Mesaj Gönder
gulerkaan
Üye

Üye Avatar

Nereden: izmir
Katılım Tarihi: 03.04.07
Mesaj Tarihi 03-07-2007 08:21
Cinayet de güzel A-şık da çok hoş ama şöyle bişi war özlem tekin marjinallik adına müzikten biraz uzaklaştı bence daha başka alanlarda kendini gösteriyo bu aralar müziği 2. plana itti bence nese güzel albümler yaparsa niye dinlemeyelim di mi? Her alanda başarılar kendisine.
Özel Mesaj Gönder
XdumanforeverX
Üye

Nereden: tekirdağ
Katılım Tarihi: 03.07.07
Mesaj Tarihi 05-07-2007 18:57
bence en ıyı kadın rock cı sesı muhtesem
eray_12228@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
ZUCKARMADCHEN
Üye

Üye Avatar

Nereden: İZMİR
Katılım Tarihi: 01.07.07
Mesaj Tarihi 05-07-2007 19:31
delikanlı bi bayan çok güzel bağırıoo küçükken daha bi fazla severdim amasmiley

The best thing in life is to do the things that people say you can not do!
Özel Mesaj Gönder
dumanyaa
Üye

Katılım Tarihi: 07.07.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 13:03
rock müziğin asi kızı smiley

Ben gülmeyen bir suratım,yarım kalmış fıkrayım,ben içimde bir tuhafım dışımda hep insanım...
Özel Mesaj Gönder
broke_black_388
Üye

Üye Avatar

Nereden: Erdek
Katılım Tarihi: 28.04.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 13:08
öslem eidr yaw sewerm onu ama sebonn yerini kimse tutamaz onu sölemeden gecemem

[img]http://img219.imageshack.us/img219/2226/56185323li2.png[/img]
Özel Mesaj Gönder
furkan620
Üye

Üye Avatar

Nereden: kocaeli
Katılım Tarihi: 27.05.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 14:26
sebo bi başka
alifurkan_gs@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
_ege
Üye

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 24.05.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 14:29
sebo tabıkı baska ama ozlem tekınıde dınlerım...
ege_-@msn.com Özel Mesaj Gönder
-psyko-
Üye

Üye Avatar

Nereden: Edirne
Katılım Tarihi: 11.04.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 17:13
Glory yazdı:
hmm iddaa lı konusmussun. Özlem Tekin'i bende cok severim ama bu aralar album yok piyasada cıkartmayıda düşünmüyor galiba.

Şebo Forever.

Aynen..smiley Şbo Foreversmiley

İçimizi kavuran zevkler , depremler , yitik bedenler
Hepsi bu son nefesteler..
http://www.uykusuzfan.com Özel Mesaj Gönder
aslim
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 04.05.07
Mesaj Tarihi 10-07-2007 12:53
zombie yazdı:
dağları deldim,hep yek hep tek başıma,labali bu şark.sewiorum.ama şunu belirtmeden geçemicem Türiyenin rock kadın şarkıcısı bence şebo yine de herkesin kendi düşüncesi saygı duymak lazmsmiley

bende bu şarkıları sewiomsmileyama son dönemde hiç gözükmüo. müzikten uzak kaldı bence.ama tükiyenin rock kadın şarkıcısı tabikide şebosmileyşebo üstüne tanımıom türkiyedesmiley
Özel Mesaj Gönder
tiectocc
Üye

Üye Avatar

Nereden: UnuTTuM NaN
Katılım Tarihi: 13.08.07
Mesaj Tarihi 13-08-2007 20:13
hep yek sarkısı mukemmel yawsmiley

U've been tryin'to act like I was just watchin'U...I know U like it...
Tıkla(kendi sitemiz..
Düşümüzde düş gördüğümüzü görmeye başladığımızda uyanma zamanı yakındır'
www.okumas.net Özel Mesaj Gönder
XxDuMaN_HaTuNxX
Üye

Üye Avatar

Nereden: STUTTGART ALMANYA
Katılım Tarihi: 31.10.06
Mesaj Tarihi 15-08-2007 11:47
ya ben özelm tekini sevemiyorum gercketen yanii hosuma gitmio ama bi kac sarkisi güzel evet degmez mesela en sevdigim parcaladan biri

Raptiye rap rap zaptiye zap zap rap rap
yok yok tzhhh Özel Mesaj Gönder
rammstein
Üye

Nereden: AMAN NAPCAN YA !!!
Katılım Tarihi: 24.01.07
Mesaj Tarihi 15-08-2007 12:57
tavrı çok hoşuma giidio tam benm gibi erkeksi smiley çok doğal smiley dinlemem ama başlıcam dinlmeye kuzenm hastası elemanlarıyla flaan kanka olmş bende araya dahil olcam smiley

Snake
I am the snake
Tempting
That bite you take
Let me make your mind
Leave yourself behind
...Be not afraid
I got what you need, hunger I will feed
FUER_IMMER_ROCK@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
dmltm
Üye

Katılım Tarihi: 11.08.07
Mesaj Tarihi 18-08-2007 13:12
acayip bir sesi ve performansı olan biri bana göre
Özel Mesaj Gönder
feyZzZa
Üye

Üye Avatar

Nereden: almanya
Katılım Tarihi: 24.07.07
Mesaj Tarihi 21-09-2007 21:38
bence özlem sebodan sonra birinci...smileysmileysmiley

SEHITLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
496695865 Özel Mesaj Gönder
defolbea
Üye

Katılım Tarihi: 19.03.08
Mesaj Tarihi 19-03-2008 13:55
özlem tekin hakkındaki herşey

------------------------------------------------------------ --------------------

18.11.1971 Amerika California doğumlu olan Özlem Tekin, babası Prof.Dr.Talat Tekin’in Berkeley Üniversitesinde öğrenim görevlisi olması nedeniyle uzun bir süre Amerika´da kaldı.İlk öğretime başlamadan önce Türkiye´ye (Ankara´ya) geldi.

İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi´nde bitirdi ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi ve klarnet bölümünü kazandı.Tüm konservatuar eğitimi boyunca Ankara´da sahne çalışmaları yaptı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere, çeşitli tarzlarda (İngilizce pop, rock, heavy metal, punk, caz) müzik yaptı.Konservatuardan 1991-1992 yılında mezun oldu. Akustik gitara merakı olan Özlem kendi kendine bu aleti çalmayı öğrendi. Öğrenmekle kalmadı Akustik gitarla besteler yapmaya başladı.

İstanbul´daki Lokomotif grubundan aldığı teklif üzerine İstanbul´a geldi.Kısa bir süre Lokomotif´le çalıştıktan sonra tamamen bayanlardan kurulu Volvox grubuna katıldı. Şebnem Ferah’ın da bulunduğu Volvox ile iki yıl non-stop müzik yaptılar. Daha sonra Özlem gruptan ayrılarak solo çalışmalara yöneldi. İlk solo albümü için Hakan Peker’le anlaşan Özlem, çalışmalara başladı.

İlk albümü Kime Ne 1996 yılında yayınlandıktan sonra "Aşk Herşeyi Affeder mi" büyük yankı uyandırdı.. "Çok Üzgünüm İstemeden Seni Dün Gece Aldattım" gibi cesur sözlerle başlayan şarkı, aldatmaya dayalı ve kadın erkek ilişkileri odaklı şarkılara yeni boyutlar kazandırdı. İlk defa bir kadın bu kadar açık yüreklilikle aldatını ifade ediyor ve hemen ardından aşkın bunu affedip affetmeyeceğini sorguluyordu. Albümde ilginç sözlere sahip olan şarkı bir tek “Aşk her şeyi Affeder Mi” değildi.. Zoraki evliliklere “böyle zorla düğün olmaz ki yok mu sevdiğin” diye haykıran DUVAKSIZ GELİN, “ümidi yok kimden yardım dilesin, hiç mi sevmez anacığına dönesin” diyerek sokak çocuklarının hayatını sorgulayan HERKES ŞANSLI DOĞMUYOR, “kurşunlar sizin olsun, kurusun gözler” diyerek isyan ettiği SEBEPSİZ SAVAŞ albümün ön plana çıkanlarındandı. alternatif Pop adını verdiği müziği ile Özlem Tekin o yıllarda kuşkusuz yeni bi kulvar açtı, ve pop müziğe farklı bir bakış açısı getirdi. Cem Yılmaz’ın da konuk olarak “Yar Bana Varmadı” en sevilen çalışmalarından biri oldu.

Aradan geçen zamanda dünyadaki elektronik akımı ile birlikte Özlem Tekin’in müzikal zevklerinde de bir takım değişiklikler meydana geldi, dolayısı ile bir sonraki albümün de elektronik müziklerden payını alması kaçınılmaz oldu.. İkinci albüm ÖZ, hiçbir canlı enstrumanın kullanılmadığı, tamamen elektronik müzikle yapılmış Türkiye’nin ilk albümü olma özelliğine sahipti. Sevgilisini öldürüp, ormanda gömmeye giden kadını canlandırdığı ilk klip Bahar ile Özlem Tekin, yine herkesi ayağa kaldırdı. ÖZ albümünün en büyük hitlerinden olan BAHAR şarkısının sözü ve müziği de tıpkı aşk her şeyi affeder mi gibi BARLAS a aitti. İkinci klip ise Levent semerci yönetmenliğinde YOL isimli şarkıya çekildi. “Yanlış senin tek hazinen, herşeyi kendine sor kendinden öğren” gibi sözleri ile Özlem Tekin’in içindeki ruhu da net bi şekilde anlatan şarkının klibi MCM gibi yabancı müzik kanallarında da gösterilerek, büyük başarılara ulaştı. Ne yazık ki bu albüm sadece 2 kliple kaldı, fakat türünün sevenleri, yeni keşfedenler ve Özlem hayranları tarafından arşivlerin en güzel yerinde Türkçe sözlü elektronik müzik albümü olarak yerini aldı.

Bu arada Özlem Tekin, Pahsan Music ile kısa bir evlilik de yaptı. Evlilik yüzüklerini dövme olarak parmaklarına yaptıran ikili, boşanınca dövmeyi de sildiler..

Üçüncü albüm 1999 yılının yaz aylarında geldi: Laubali! Tam da yaz aylarına yakışır bi neşe ve dinamiklik ile…. Tarz olarak en çok çeşitlilik barındıran albüm olan Laubali’nin çıkış parçası albüm ile aynı ismi taşıyan Fergan Mirkelam imzalı Laubali oldu. Kendi sözleri ile Özlem bu şarkıyı şöyle anlatıyor: “Fergan bize Rıza Erekli'nin stüdyosunda sürekli baskınlar yapıp, kamerasıyla bize zorla mizansenler yaptırıyordu, çok eğleniyorduk. Ona boş gelme beste getir kardeşim dedim, yapmış getirdi. Tabii çok sevindim”.

Bu albümde Özlem’den duymaya alışık olmadığımız şekilde batı müziğinin yanında doğu müziği sentezleri kulağımıza geliyordu. Arabeskvari sözleri ve Doğuş vokali ile “Yazmamışlar”, 9/8 lik ritmi ile “Biberi Bol”, klip çekilmemesine rağmen dillere dolanan “Beni Yakan Aşkın” bunlara verilecek örneklerdendi. Ama bunların yanında “Vurma”, “Kumdan Kaleler”, Teoman destekli “Bu Kalp” gibi sentezden nasibini almamış, batı soundlu son derece sıkı parçalar da bulunmaktaydı. Disco tarzındaki “Sorma”yı ise Olivia Newton John’a adamıştı Özlem..

Albümden ikinci klip Yazmamışlar’a, üçüncü klip ise “eskiden her klipte farklı imajla çıkardım şimdi o da yetmedi, aynı klipte 5 farklı imaj” diyerek tanıttığı Biri Var’a çekildi.

2000 yılının yazında Özlem Tekin bu sefer müzik dışı bir çalışma ile sevenlerinin karışısına çıktı. Kanal D için çekilen Yaz Rüzgarı isimli programın sunucuğunu üstlenen Özlem Tekin, 2000 yazı boyunca hafta içi her gün farklı bir konukla ekranlara konuk oldu, hazırladığı kısa skeçlerle de oyunculukta da ileride atacağı başarılar hakkında ufak ipuçları verdi.

2002 yılında çıkan Tek Başıma Albümü öncesi 2 yıl hiçbiryerde gözükmeyen Özlem Tekin o yıları da şöyle anlatıyor:” 2 yıl ara vererek müzikten uzak kaldım, fiziklsel olarak dinlendim, şehir şehir gezdim, amerika’da bir süre kaldım. Elime gitar bile almadım, beste yapmadım Yani kendimi dinledim…” Bu süreç sonunda, eline gitarı alıp yaklaşık 1 hafta içinde yazdığı şarkılardan oluşan Tek Başıma albümü de aynı dinginliği taşıyor. Bu sefer çığlıklar atan, isyankar Özlem yerine durulmuş, “sen olmasan da yaşatırım ben bu aşkı” diyebilecek kadar durulmuş bi Özlem karşımızdaydı. Bi önceki albümdeki sentezlerden eser yok. Fakat yine Özlem Özlem’liğini göstermişti. Çıkış parçası Dağları Deldim’deki “Magazin dalı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye” dizeleri ile yine gündeme oturdu! Üstüne alınıp cevap verenlere ise ağzını açıp tek kelime etmedi. Sadece yerinden oturup olan bitenlere bıyık altından gülümsüyordu. Albümde bulunan Barlas şarkısı Aşka Dair yine Özlem Barlas beraberliğinin başarısını doğrularcasına, albümün öne çıkan hitlerinden oldu. Türkiye’nin ilk tekno trans şarkısı dediği Kırıldım, hip hop öğeler barındıran Dağları Deldim, Bjork-vari Daa gibi şarkılarla Özlem yine dolu dolu bi albüm hazırlamıştı.

Fakat bi süre sonra Özlem roportajlardan, yoğunluktan sıkılıp siz albümü dinleyedurun ben geliyorum diyerek Amerika’ya gitti. Orda Amerikalı yönetmen Aaron Walker ile ikinci klibi de Hep Yek’e çekti..
Bu sırada Özlem Tekin ufaktan ufaktan ilk oyunculuk denemelerine de başladı. Kanal D ‘de yayınlanan mitolojik dizi Karaoğlanda kötü büyücü Zenka, Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğindeki O Şimdi Asker’de de küçük bi rolle karşımıza çıktı..

Özlem Amerika’dan döner dönmez ayağının tozu ile Rock’n Dark Efes turnesine çıktı. 2003 yaz boyunca yazlık mekanlarda devam eden turnenin sürprizi Özlem’in 5 şarkısının club remixlerini içeren bir cd’nin konsere gelen dinleyicilere hediye olarak dağıtılması oldu. Piyasada bulunmayan bu çok özel Cd de aşka dair, kırıldım, kimbilir, dağları deldim, ve yazmamışlar’ın remixleri bulunmaktaydı. Turnedeki eğlenceli görüntülerin montajlarından oluşan Dağları Deldim Remix klibi ise 2003yazının özlem tekin hayranlarına hediyesi oldu.

2004 yılının başlarında Neredesin Firuze isimli fimin soundtrackinde Özlem yine kendi ilklerinden birini gerçekleştirerek Fuat Saka’ya ait bir Karadeniz türküsü seslendirdi: Kara Sevda.. Trüküyü kendine has uslubu ile seslendiren Özlem Tekin, kendisini sevmeyenlerin bile ilgisini çekti ve soundtrack’in öne çıkan çalışmalarından biri oldu.

Bu arada Şener Şen, meltem Cumbul, Beyaz, cem davran, ve pamela ile birlikte oynayacağı bir müzikalin hazırlarına başlayan Özlem Tekin, yine farklı ufuklara gözünü dikmişti. Fakat müzikal ne yazık ki Şener Şen’in rahatsızlığı bir süre ertelenince, özlem tekin kendisine gelen dizi teklifini kabule etti ve 2004 sezonunda Hale Soygazi, Ceyda Düvenci ve Ege Aydan ile başrollerini paylaştığı Sil Baştan isimli dizi ile ekranlara konuk oldu. İzleyeciler bu sefer karşılarında çok farklı Özlem Tekin buldular. Çünkü kndisine teklif edilen asi rockçı kız rollerinin hepsini geri çeviren özlem bu dizide, hapishaneden çıkmış, çocuk sahibi bir kadını canlandırıyordu, ve de üstelik çok başarılıydı. Televizyon eleştirmenlerinden tam not almıştı.

2004 yılının yazında “Sanki Dün Gibi” isimli 70-80-90’lı yılların Türkçe pop hitlerinin seslendirildiği, Most Productions tarafından gerçekleşen ve 3 gün devam eden konserde Fatih erkoç ve levent yüksel ile birlikte daimi solist olarak yer aldı. Çillibom, seninle bir dakika, burçak tarlası, delisin, fesupanallah, denizleri aşta gel gibi türk popun unutulmaz hitlerini de özlem’in yorumundan dinlemiş olduk. Kuşkusuz konserin Özlem severler tarafından en merakla karşılanan yorumu, Volvox’tan da arkadaşı olan, fakat profosyonel müzik yaşamında sürekli kıyaslandığı Şebnem Ferah klasiği Yağmurlar oldu…

Bu konserlerden hemen sonra ise Türkiye’nin önemli festivallerinden biri olan Rock and Coke’da sahne alan Özlem, sahneye maskesi ve ilginç kotsumu ile çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Bu konserde “Bu bir Özlem Tekin konseri değil, OZZ isimli yeni bir grubun konseri” diyerek yaptığı açıklama ile yeni kurduğu özlem tekinin eski şarkılarını sert yorumlarla coverlayacak olan OZZ isimli grubun da müjdesini verdi.

O sıralar çıkan Levent Yüksel’in Uslanmadım albümünde ise Sen Anla isimli şarkının söz ve müziği Özlem Tekin’e aitti. Geri vokalleri ile de şarkıya renk katmıştı
2004 yılının bitimine doğru Şener Şen’in iyileşmesi ile Mucizeler Komedisi adı verilen müzikal yeniden gündeme geldi. Kadroda bikaç değişiklikler vardı, beyaz ve cem davran gitmiş yerlerine Mirkelam ve şevket Çoruh gelmişti.

Mucizeler Komedisinin görücüye çıkmasıyla, Özlem Tekinin oyuncuğunun zirveey ulaşması bür oldu. Nerdeyse müzikali adından en çok söz ettiren oyuncusu olan Özlem bütün tiyatro eleştirmenlerinden tam not aldı, Hıncal Uluç’un kaleminden “o bir mucize”, fatih altaylı’dan ise “o komple bi sanatçı” olarak yazılara döküldü… O ise bütün bunları hiç farkında değilmiş gibi “sanırım benden beklenmediği için bu kadar konuşuldu,teşekkür ederim yine de..” gibi mütevazı cevaplar vererek, gülümsedi..

Tarihler 2005 yılının Mayıs aynı gösterdiğinde Özlem 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 adını verdiği 5. albümü ile müziğe geri döndü. Diğer albümlerine göre gayer sert bir sounda sahip olan bu albüm, gerek özlem tekin hayranları, gerek rock müzik severler tarafından ilgiyle karşılandı. Albümü tanıtmak için bu sefer farklı bir yönteö seçen özlem, klip çekmek yerine albüm çıkar çıkmaz konserlere başladı. Coca cola sponsorluğundaki soundwawe turnesiyle, üniversiteleri gezerek albümü tanıttı.. Daha sonra ise ilk klip 2 farklı versiyonla geldi: Değmez…

Fakat Özlem’in deyimiyle kanallar klibe korku filmi muamelesi yaptılar ve nedense pek göstermeyi tercih etmediler. Bunun üzerine konser görüntülerinden oluşan ikinci klip Cinayet ise tam tersi etkiyle müzik kanallarının gözdesi oldu. Bu arada 2005 yılının en çok konser veren bayan rock sanatçısı da yine Özlem Tekin oldu.

2006 yılının başlarında Cem Yılmaz ile önce adının çıktığı aşk dedikoları sonradan anlaşıldı ki, yeni bir projenin habercisiydi. 2006 Ekimde vizyona girecek ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın üstleneceği Hokkabaz isimli filmde başrolleri Özlem Tekin, Mazhar Alanson ve Cem Yılmaz’ın paylaşacağı duyuruldu…

arkadaşlar ilk albümünden yar bana varmadı,aşk herşeyi affedermi ikinci albümünden yol,bahar üçüncü albiminden laubali,yazmamışlar,birivar dördüncü albümünden dağları deldim,hep yek ve beşinci albümünden değmez ve cinayet,gezegen x,dene,a şık şarkıları türkiyede hit olmuştur bu şarkıları dinlemenizi ŞİDDETLE tavsiye ediyorum ayrıca bilgi veriyim türkiyenin ilk rock albümünü özlem yapmıştır ve türkiyenin ilk rock vokalıdir.......tabi albümlerindeki tüm şarkılar süper ama ben öne çıkanları saydım genelde 10 şarkılık albümünde 7-8 parça klip çekilse hit olmaya aday şarkı olur abartmıyorum

Bi kaç bilgi daha türkiyenin ilk elektronik müzik tarzındaki albüm özlem tekinin 2. albümüdür ve duvaksız gelin olmaz zorla evlendirilen türk kadınları için yazılmıştır ve özlem tekinin haber bültenlerine konuk olmasına sebep olmuştur.Herkes şanslı doğmuyor sarkısı ise sokak çocuklarının hayatını içerir... özlem tekinin değmez şarkısna çektiği klip saçma bi nedenle insanları satanistler gibi giyinmeye teşvik ediyo ve çocukları korkutacak bi klip olduğu düşünüldüğü için yayından kaldırıldı fakat özlem tekinin mahkemede haklı çıkması sonucu ekranlarda yeniden izlendi son olarak özlemin kliplerindeki sert görünüşünün aksine çok sıcak kanlı neşeli biri olması insanları çok şaşırttı.........

Ayrıca özlem tekin kiCKboks sporcusu ve pitbul köpeklerinin hastasııııııııı

ÖZÜN bilinmedik halleri

------------------------------------------------------------ --------------------

Rock müziğin sevilen sesi Özlem Tekin, günlük hayatına dair merak edilenleri Cosmogirl dergisine bir bir anlattı. Üstelik 'altı farklı halini' kılıktan kılığa girerek canlandırdı.

• Sahne kostümlerimi, Behice adlı modacı bir arkadaşım hazırlıyor. Senelerce kostüm diye bir şey yapmadık; deri pantolon, atlet, çizmeyle çıktım sahneye. Hayranlarım bu durumdan rahatsız olunca, konsepti değiştirdik.

• Konserden önceki gece pek uyuyamam. Çok fazla adrenalin salgılıyorum ve uykum kaçıyor. Hele konser başka şehirdeyse; uçaklar, yollar. Genelde yorgun giderim konsere.

• Sahneye çıkmadan önce bütün orkestra arkadaşlarımla kuliste bir araya gelip, ellerimizi ortada birleştirip; basketçilerin yaptığı gibi bağırırız. Bunu uğur getirsin diye mutlaka yaparız. O olmazsa işimiz eğreti gidecek gibi geliyor bize.

• Kick-box, fitness, kendo, yüzme ve vücut geliştirme yaptım. Bıktım spor yapmaktan yıllardır. Ama yer jimnastiği yapmayı çok isterdim. Hatta annem küçükken beni kaydettirmek için ***ürmüş ama ben korkup kaçmışım. Keşke gitseydim.

• Hareketsiz kaldığım zaman, hiç vicdan azabı çekmiyorum. Spor yapmayacağım artık. Durdum ve bu da kendi seçimim. Vücudumun bozulmasından bana ne? Yaşlandım, bıraktım artık. Formda kalmaya çalışmak da çok gıcığıma gidiyor.

• Koyu Fenerbahçeliyim. Maçları takip ediyordum ama arkadaşlarım 'çok gürültü yaptığım ve kavga çıkarttığım' gerekçesiyle yasakladılar!

• Yeşil sebzeleri aldıktan sonra onları teker teker yıkamaktan, sirkeli suda bekletip, ayrı ayrı kaplarda dolaba kaldırmaktan büyük zevk alırım.

• Bulaşık da yıkarım, bulaşık makinesi de boşaltırım. En nefret ettiğim mutfak işi ise; kızartma tavası gibi çok beklemiş bulaşıkları yıkamak olabilir.

• En favori yemeğim; köfte, patates ve biradır. Tatlı ise hiç sevmem, işim olmaz. Bazen yaz aylarında dondurma yiyebilirim.

• Ben pek misafirperver değilimdir; ama erkek arkadaşım misafiri çok sever. Çok güzel yemek yapar ve arkadaşlarını davet etmekten çok hoşlanır. Dolayısıyla benim de bir süredir öyle bir hayatım var. Yani davet etmem ama misafir geldiğinde de iyi ağırlarım.

• Akşam yemeği davetlerinde masa düzenine önem veririm. Çok basit bir şey yeniyorsa bile masayı çok güzel süslerim. Fırfırlı masa örtüleri falan kullanmam tabii ki! Amerikan servisi tercih eder, peçeteleri farklı farklı katlarım.

• "Güzel yemek yaparım" diye iddiam yok. Bazen kötü yemeklerim de oluyor ama kimse bir şey demedi şimdiye kadar.

• Tabakları takım kullanmam. Sıkılıyorum aynı şeyleri görmekten. Değişik aldığım için, eve kalabalık misafir geldiğinde rezil oluyorum.

• Yatarken pijama giyerim. Mümkün olduğunca düz nevresim takımları kullanırım. Çiçekli böceklileri sevmem. Saten de kullanmam; onların görüntüsü şık ama uyku için hiç rahat değiller.

• Uyuduğum oda çok karanlık olmalıdır. Işıktan çok rahatsız olursam uyku pedi kullanıyorum.

• Hayatım boyunca yattığım ve kalktığım saat hiç belli olmadı. Ama tercih ettiğim, 24.00 gibi yatıp, 07.00 gibi kalkmak. Çok uyumayı hiç sevmem. Kaçta yatarsam yatayım, erken kalkmaya çalışırım. Tek kişilik yatakta da yatamam.

• Yatağa girmeden önce eğer çok aşırı yorgun değilsem, mutlaka makyajımı temizlerim. Çok üşensem de kremiydi, toniğiydi derken yüzüme epey zaman harcıyorum.

• Çok sık kabus görürüm. Kenara not alsam, sağlam bir korku filmi çıkar. Yattığım yeri de yadırgarım.

ÖZLEME NE DEDİLER.......

FUAT SAKA:çok yetenekli bulduğunu, kara sevdayı kendisinden bile güzel söylediğini,

HÜLYA AVŞAR: son dönemde en beğendiği bayan oyuncu olduğunu,

ŞEBO:sesini çok özel bulduğunu

MÜSLÜM GÜRSES: kendi alanında en başarılı isim olduğunu

DUMandAN Kaan Tangöze:: Özlem Canlı performansta bir numara.

MANGA Grubu::: Özlem ile ortak çalışma bizinmde hayalimiz. Aynı konserde bulunmak bizim için büyük bir şans.

YÜKSEK Sadakat Solist (Adını unuttum)::: Özlem Tekin'in back vokalistiydim. Ondan çok şey öğrendim. Sesine hayranım.

HAYKO Cepkin::: Özlem Tekin ve Şebnem Ferah benim hayatımda en özel iki isim.

OGÜN Sanlısoy : bizim kuşağın babalarından

NEZ: fizilk olarak çok beğeniyorum
--------------------

Pamela Şehir Rehberi albümünün teşekkürler kısmında aynen şunu yazmış bulunmakta:

UYARILAR:Hem eğlenelim,hem gezelim,hem çalışalım,hem spor yapalım,hem ağlayalım,hem gülelim,hem manik,hem depresif olalım,hem suç ortaklığı yapalım derseniz daima yanınızda bir ÖZLEM TEKİN bulundurmalı.

Cenk
Sönmez ( Deja-vu) : Bir çok müzisyeni gerek müziği gerkese farklı dış görüntüsüyle
etkilemiş ve Türk rock müzik piyasasına ekibiyle güzel işler sunmuş çekici yetenekli ve çok
yönlü bir bayan!!

Sertab Erener : Özlemin herhangi bir tavsiyeye
ve yoruma ihtiyacı yok,arkadaşlar , kendinize iyi bakın

Selim Demirdelen
(Yönetmen): Yorumculugu bir yana, Turkiye'nin en iyi besteci ve soz
yazarlarindan biri oldugunu dusunuyorum. Levent Yuksel icin yaptigi "Sen Anla"
favorim. En sevdigim albumu "Tek Basina". Ayrica "Mucizeler Komedisi"
adli muzikaldeki performansini agzim acik izledim. Seviyorum.

Candan
Tezel (110): grubumuz adına cevaplıyorum bu soruyu;

"Özlem Tekin
Türk alternatif müziğinin şekillenmesine katkıda bulunmuş isimlerden biri. Yaptığımız müziğin
kabul görmesinde çok büyük payı var."

Doğu Yücel (Gazeteci ,
Senaryo Yazarı): Özlem Tekin bana göre Türk rock müziğinin en önemli
müzisyenlerinden biri. Tek başına, kadın başına bu ülkede yaşayabilmek bile zorken o müzik
dünyasını salladı. Türk rock'ın ilk patlayışı Teoman, Özlem Tekin ve Şebnem
Ferah'la gerçekleşmiştir. Müzisyenlik yeteneği, beste kabiliyeti, çok farklı vokal yorum
gücü dışında oyunculuk yeteneği de takdire şayan. Müzik kariyerindeki tek sorun kendi
karakteri gibi dengeli ve düz gitmediği için her albümünde bir önceki albümün fan'larını
kaybettismiley Ben şahsen son albümündeki sound'u ile devam etmesini çok isterim. Ama
eminim yine yeni şeyler deneyecek, kimsenin aklına gelmeyenleri yapmaya devam edecek. E
napalım, biz onu böyle de seviyoruzsmiley

Özel Mesaj Gönder
defolbea
Üye

Katılım Tarihi: 19.03.08
Mesaj Tarihi 19-03-2008 13:56
özlem tekinin sunduğu hiper aktif programı kral tv de başladı..
proğram içeriği...
programı sunan özlem tekin ve yardımcı sunucu cem.
programa 4 sanatçı katılıyor.cem ve özlem tekin beraber sanatçılara sorular soruyor.albümlerle ilgili yada aşk hayatı magazin gibi .v.b....

Birbirinden Ünlü Konuklar(genelinin rockçı olacakğı söyleniyor) Ve Çok Hoş Bi program sizi bekliyor...
Özel Mesaj Gönder
axiseitan
Üye

Üye Avatar

Nereden: İzmir
Katılım Tarihi: 19.12.07
Mesaj Tarihi 19-03-2008 14:09
Neden Özlem Tekin en iyi bayan rock sanatçısı olsunki.Aslı,Aylin Aslım,Şebnem Ferah gibi isimlerde gayet başarılı bencesmiley

Ölmekten daha beteri varmış cesedimi caddenin ortasından kim kaldırmış kazanmıyorum hayır sadece dağılıyorum atomlarıma ayrılıp sadece dağılıyorum.Sevdin mi ben artık tanrıdan çok uzaktayım.Çürüyüp sararıp ezilip yavaşlıyor kalbim ölmüyorum hayır sadece yaşlanıyorum hücrelerim eskiyor sadece yaşlanıyorum

Düzenleyen: axiseitan Düzenleme Tarihi: 06-05-2008 10:49
Özel Mesaj Gönder
Sayfa 2 - 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley