DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Türkçe Rock
Sayfa 2 - 2 < 1 2
Yazar RE: yavuz çetin
manasiyokk
Üye

Üye Avatar

Nereden: denizli
Katılım Tarihi: 18.03.07
Mesaj Tarihi 05-05-2007 16:40
yavuz baba turk rockının unutulmaz isimlerınden bırı keseke kendı atmasaydı koprudensmileysmileyama sonucta hala daha unutulmadı eger unutulsaydı asıl ölümü o zaman yasardı işte!!
dmn-serap@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
halimduman
Üye

Katılım Tarihi: 05.05.07
Mesaj Tarihi 05-05-2007 18:22
yaşamak istemem aranızda demiş ve dediğini yapmış ve gitmiş o harika sesi ve mükemmel gitar çalışıyla hiç unutulmayacak
suffering-45@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
rock_forever
Üye

Üye Avatar

Nereden: İstanbul
Katılım Tarihi: 08.05.07
Mesaj Tarihi 21-05-2007 06:13
tam bir jimi hendrix hayranı. sisteme karşı. protest rock ın en güçlü seslerinden. ama o kadar gururlu ki sistemin bir parçası olduğunu anladığında yaşamayı haketmediğini düşünüyor. Bunalıma girme nedeni budur. yeni araştıran arkadaşlara bir tavsiye internetten okumayın yavuz abinin hayatını %90 ı yalan. doğrusunu öğrenene kadar soruşturun. yavuz çetin felsefesini anlayıpta dinlersek çok büyük zevk alırız onun şarkılarından.

Düzenleyen: Dibine Kadar Düzenleme Tarihi: 07-04-2009 14:53
Özel Mesaj Gönder
nihil
Üye

Üye Avatar

Nereden: ist..
Katılım Tarihi: 15.06.07
Mesaj Tarihi 15-06-2007 18:07
Devils_Girl yazdı:
SADECE SENİN OLMAK isimLi şarkısı süper yaa...

bencede,mükemmelllll

aşık olmak sevmek değildir,insan tiksinirken de aşık olur
Özel Mesaj Gönder
kaan_45
Üye

Nereden: manısa
Katılım Tarihi: 22.10.06
Mesaj Tarihi 17-07-2007 15:41
üstadın mezarı bi forumda çıktı karşıma birden duygu seli içinde boğulcaktım
.sizinle paylaşmak istedim smileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
[img]http://img384.imageshack.us/img384/8233/yavuzmezarhm4ox2.jpg[/img]

[img]http://img182.imageshack.us/img182/5227/johnyerdezp8ye4.jpg[/img]
duman_kaan_1905@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
gulshen
Üye

Nereden: izmit
Katılım Tarihi: 28.01.07
Mesaj Tarihi 24-07-2007 09:26
bi arkadaşın tavsiyesi üzerine yasamak istemem aranızda parcasını dinledim...cok gzldi...

Özel Mesaj Gönder
kaybedilen
Üye

Üye Avatar

Nereden: ist
Katılım Tarihi: 02.12.06
Mesaj Tarihi 02-08-2007 08:14
melankolik yazdı:
Bazen, "İşler bu şekilde gitmeseydi acaba çok daha farklı şeyler olur muydu hayatımızda, daha farklı yerlerde olur muydum?" diye düşünürüz. Hatta belki de bunu çok sık yaparız. Yeteneklerimiz ve yapabileceklerimizle bulunduğumuz konum arasındaki ters orantıyı sorgularız. Ve bazen hak etmediğimiz bir hayatın içinde buluruz kendimizi.

Ne yazık ki çoğu zaman doğru şeyleri, doğru zamanlarda, doğru şekilde yapmak da yetmiyor ve bazen insanlar olması gereken ya da olmasını istediğimiz yerlerde olamayabiliyorlar...

Aslında kendisini ölümünden çok kısa süre önce tanımış birinin kalkıp da Yavuz Çetin biyografisi yazması çok da mantıklı değil.Bu nedenle bunu bir biyografiden çok hayranı olduğu kişiye yazılmış bir saygı yazısı olarak algılamak daha anlamlı olur sanırım.

Yavuz Çetin, Samsun'da hayata merhaba dediği 1970 yılından hayata veda ettiği 2001 yılına kadar olan kısa hayatına çok şeyler sığdırmayı başarabilmiş bir müzisyen.Babası Erdal Çetin'in mesleği nedeniyle Türkiye'nin pekçok yerini gezme fırsatı bulmuştur.80 lerin ortasında ilk kez akustik gitar kullanmaya başlamış ve çoğumuzun ergenlik sivilceleriyle uğraştığı yaşlarda Hey dergisinin düzenlediği yarışmada "We cry" isimli çalışmasıyla birinciliği kazanarak profesyonel müzik hayatına ilk adımlarını atmıştır.Lisenin ardından öğrenimine Marmara Üniversitesi Müzik bölümüne girerek devam eder.Bu arada "Hard Time Messengers", "102 sayfa" guruplarıyla geçen dönemin ardından Labirent gurubuyla çalışmaya başlar.Labirent, Yıldız Üniversitesi'nin düzenlediği bir yarışmada birinciliği kazanır.Bu dönemde Teomanla birlikte "Ajan" gurubunda da çalmıştır.Ancak Çetin, okul dışı çalışmaları nedeniyle üniversiteyi bırakır.1991 yılında Kerim Çaplı, Sunay Akın ve Batuhan Mutlugil'le "Blue Blues Band" gurubunu kurar.Çetin'in daha sonraki müzik yaşamında da etkilerini her zaman gösteren 70 lerin Rock ve Blues parçalarının Cover tarzı çalışmalarının yapıldığı gurupta elektro gitar çalmanın yanında vokal de yapar.1992 yılında Didem Çetin'le evlenir.

1996'da MFÖ ile çalışmaya başlamasıyla birlikte reklam müziklerinden ünlü şanatçıların albümlerine kadar pek çok tanınmış eserin altına imzasını atar.Turgut Berkes, İzel, Göksel, Soner Arıca, Kıraç gibi sanatçıların parçalarına gitarıyla eşlik etmiştir.Göksel'in "Sabır" isimli parçasında Türkiye'de "Talkbox" tekniğini kullanan ilk sanatçı olmuştur.Bu süre boyunca MFÖ nün hemen tüm konserlerine gitarıyla eşlik ederken ilk albümünün çalışmalarına da başlar.Oğlu Yavuzcan'ın doğumundan kısa süre sonra 1996'da eşi Didem Çetin'den ayrılır.Bu ayrılığın, hayatının geri kalan kısmında kendisini olumsuz etkilediği yakın dostları tarafından belirtilmiştir.1997 yılında "İlk" ismini verdiği albümünü çıkarır.Albümde yer alan ve Erkan Oğur'la birlikte çaldıkları enstrumantal parça "Dünya", "Propaganda" filminde de kullanılır.

1997-2000 arası dönemde hem MFÖ konserlerinde hem de kendi kurduğu "Yavuz Çetin Group"la bar çalışmalarına devam eder.2000 ylında TMC ile yaptığı anlaşmayla beraber ikinci albümünün çalışmalarına başlar.Tamamıyla kendi eseri olan bu albümün çıkmasına günler kala 15 Ağustos 2001'de kendi tercihiyle hayata veda eder."Satılık" ismini taşıyan ikinci ve son albümü ölümünden sonra 2 aylık bir gecikmeyle Kasım 2001'de TMC tarafından piyasaya çıkarılır.TMC nin çeşitli kaynaklardan derlediği görüntülerle albümdeki parçalardan "Cherokee", "Yaşamak İstemem" ve "Oyuncak Dünya"ya montaj yapılarak klipleri çekilir..

Yavuz Çetin'in müziksel yetenekleri özellikle popüler medya tarafından yaşamında değil de intiharıyla gündeme gelmiştir çoğunlukla.Bunda da yeteneklerinden çok hastanedeki günleri, neden intihar ettiği, cenazesinde neler olduğu gibi spekülasyona yönelik konular tartışılmıştır.Müzisyen kimliği ne hayatında ne de ölümünden sonra ne yazık ki çok fazla yer bulamamıştır bu tartışmalarda.Halbuki incelenecek, örnek alınabilecek pek çok özelliğe sahip biriydi.Yavuz Çetin için söylenebilecek en önemli şeylerden biri O'nun Türkiye'nin ilk Blues sanatçısı olduğudur sanıyorum.Talkbox gibi Dünya müziği için olmasa da Türkiye için çok yeni sayılan bir teknikle Türk müzik severleri tanıştırmış, sadece çalıp söylemekle kalmayıp, beste yapan, söz yazan, gitar dışındaki müzik aletlerine de yabancı olmayan gerçek anlamda kendini iyi donatmış bir sanatçıydı kısacası. Kısa bir hayata sığmış çok şey demiştim ama belki de bu bize göre çoktu.Kendi yetenekleriyle yapmayı planladığı çok daha fazla şey vardı muhtemelen.Yavuz Çetin, Türkiye'de sanatçıya olan bakış açımızı da çok net ortaya koyan bir fenomendir belki de.Bugün TVlerde izlediğimiz(!) ve neyi neden yaptıklarına anlam veremediğimiz pek çok yetenek yoksunun arasında asıl yetenekleri nasıl göz ardı ederek bitirdiğimizin de acı bir örneği.Nedense bizim için insanların yaptığı işlerin kalitesi değil özel hayatlarının skandallara olan elverişliliği daha önemli.

Yavuz Çetin'le ilgili bence en önemli site www.yavuzcetin.com Yarı resmi sayılabilecek sitede sanatçıyla ilgili fazla detaylı olmayan bilgilere ulaşmak mümkün.
Turkrock.com forumlarında Yavuz Çetinle ilgili başlıkta da düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yavuz Çetin'in ilk albümünde yer alan "Kimse Bilemez"in sözleriyle bu yazıya nokta koymak istiyorum.

Kimse bilemez su gibi akar hayat.
İnsanlar değişir, yüzler değişir.
Kimi zaman beni korkutuyor
İçimdeki dünya..kimse bilemez.
Kimse bilemez nasıl hissettiğimi.
Kimse bilemez neler düşlediğimi.
Yalnızca sen duyarsın sesimi
Çok uzaklarda..
Yaşadığım herşey benim için bile sır
Kimse bilemez.
Kim gerçek, kim hayal..
Kim oyun oynuyor...kimse bilemez.
Güzel olan herşey neden çabuk biter
Güzel olan herşey neden çabuk biter.

çok öslüorum bu adamı ya ==(((

Albümleri

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/0/02/%C4%B0lk%28alb%C3%BCm%29.jpg/120px-%C4%B0lk%28alb%C3%BCm%29.jpg[/img]
İlk (Stop Productions) (1997)

*Erkeğin Olmak İstiyorum
*Bilmem Neden İnat Ettin
*Sahil
*Bodrum Gecesi Yüzünden
*Kimse Bilemez
*Gecenin Rengi
*Ağlamayı Sevmem
*Çok İstiyorum
*Onun Şarkısı
*Hisset Beni
*Fanki Tonki Zonki (Enstrümantal)
*Dünya

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/9/96/Sat%C4%B1l%C4%B1k%28alb%C3%BCm%29.jpg/120px-Sat%C4%B1l%C4%B1k%28alb%C3%BCm%29.jpg[/img]

Satılık (Tmc Muzık) (2001)

*Cherokee
*Benimle Uçmak İster misin?
*Oyuncak Dünya
*Bul Beni
*Sadece Senin Olmak
*Yaşamak İstemem
*Kurtar Beni
*Köle
*İstanbul'a Ait
*Herşey Biter

smiley( kabımısdesın YAVUZ ÇETİN smileysmileysmiley

[img]http://img477.imageshack.us/img477/5148/kopvu0.gif[/img]

Küçük Yolların Kahramanı , BÜYÜK Yolların ŞAKLABANI Olmayın

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!

Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es! ...
stoptheweeding@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
qbbqqb
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 13.08.07
Mesaj Tarihi 13-08-2007 12:18
Asla unutulmayacak...
qbbqqb@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
DuMaN_EmiR
Üye

Üye Avatar

Nereden: NeReYe..!
Katılım Tarihi: 22.10.06
Mesaj Tarihi 10-09-2007 17:45
Belkide Türkiye'nin en büyük blues gitaristi harika bir ses harika bir gitar bilgisi ve sonucunda böyle muazzam albüm ve şarkılar. Sonuç olarak son albümü çıkarığında şarkılarda çoğu kişi bunalımda olduğu anlamıştı belkide "Yaşamak İstemem" şarkısıda buna örnek olabilir.

instagram/ m.emir.et smiley
var yada yok=) bırak bu işleri çok mu önemli? =) dumanemir@gmail.com www.dumanforever.com Özel Mesaj Gönder
DeaTh AnGeL
Üye

Üye Avatar

Nereden: KAranlık Ev..!
Katılım Tarihi: 30.01.07
Mesaj Tarihi 24-10-2007 16:47
ilk kez duyuyom

[img]http://img132.imageshack.us/img132/723/deathangelactiiifrontgr8.jpg[/img]

Ne şekil için verenle nede veren için şekilden şekle girenle işim olmaz
bu ne ya bilmiom hiç duymadım danger_mentos@hotmail.com :P www.slipknotforever.com Özel Mesaj Gönder
mojo_dmn
Üye

Üye Avatar

Nereden: İSTANBUL
Katılım Tarihi: 10.11.07
Mesaj Tarihi 12-11-2007 19:16
yaşamak istemem artık aranızda .....
o yasamak istemedi ve sonsuz boşluğa kendini bıraktı belkide bazılarına en iyi cevabı verdi ama kendi hayatına maal ederek..

HER CANLI BİRGÜN

ÖLÜMÜ TADACAK............
Özel Mesaj Gönder
rocksport
Üye

Üye Avatar

Nereden: İstanbuL
Katılım Tarihi: 19.11.06
Mesaj Tarihi 19-11-2007 19:49
şarkıalrı mütiş ya özellikle yaşamak istemem adlı şarkısı.

Dikkat! Dağıtmak Yok
ellibesrock@hotmail.com www.haykocuyuz.com Özel Mesaj Gönder
BLac_K
Üye

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 18.01.08
Mesaj Tarihi 17-03-2008 00:44
ksnlıkle sarkılarıı bı harıka bırbırndn ayrılt edılemzz srkılrı bnce ama yasmkh ıstemm srksıda bı ayrı..smiley snıı asla unutmyczz..!!

::..HAL!M!sS DuMaN..::
Özel Mesaj Gönder
BiLgE_ba_tu_han
Üye

Üye Avatar

Nereden: anTaLya
Katılım Tarihi: 08.07.07
Mesaj Tarihi 17-03-2008 12:13
Büyük bir kayıp.. Onun gibi biri kim bilir ne zaman gelir..? Ama her ne kadar aramızda olmasada o sevdiği şeyi ''müziğini yaptı.. ve savunduğu şeyler doğrultusunda da hayatına son verdi dersek belki içimize su serpebiliriz =/ Gerçekten de onu hiç unutmycaz !

Herkes o dilbere hayran dönüpte bakmayan hayvaan (.!.) smileysmiley

^^DF arKadaşlıkları bi başka smiley
Özel Mesaj Gönder
Jenin Joi
Üye

Nereden: blksr
Katılım Tarihi: 14.03.08
Mesaj Tarihi 17-03-2008 18:48
eed ölmesi çok kötü oldu bnce de

[url][url]Rock müzik...
Karanlığın müziği... asi, sert, çılgın..
[/url][/url]
Özel Mesaj Gönder
halimizduman_54
Üye

Nereden: Sakarya
Katılım Tarihi: 22.04.08
Mesaj Tarihi 22-04-2008 13:43
Tam bir mükemmel sanatçı sesiyle duruşuyla tam bir mükemmel resmen bağıra bağıra gitmiş aramızdan Yaşamak İstemem Artık Aranızda demiş ya kimse duymamış ya da anlamamış mı bir önlem almamışlar mı anlayamıyorum böyle bir yetenek uçup gitti aramızdan yeteneğinden de değil aslında böyle bir insan uçup gitti ölümüne en çok üzüldüğm sanatçılar arasında ama asla onu unutmayacağım ve unutturmayacağım
O istemese de yaşayacak her zaman aramızda o ortaya koyduğu şaheserlerle kişiliğiyle kısacası her şeyiyle bedeni olmayacak sadece bizimle
Özel Mesaj Gönder
Rocker_angel
Üye

Nereden: muğla
Katılım Tarihi: 05.10.08
Mesaj Tarihi 07-04-2009 14:51
Yaşasaydı eminimki çok daha güzel eserler sunacaktı bize ama şuan şu saniye ondan bahsedebilmemiz hatırlayabilmemiz bile onu mutlu ediyodur... ALLAH RAHMET EYLESİN..

..!RuHuN fAhiŞeYsE, BeDeNıN BaKıRe OlSa nE YaZaRrR..!
r.o.c.k.e.r_angel@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
Sayfa 2 - 2 < 1 2
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley