DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 11
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Türkçe Rock
Yazar İlhan İrem...
Trock_duman
Üye

Üye Avatar

Nereden: İçimdeki e$siz DünYa'dan
Katılım Tarihi: 31.01.08
Mesaj Tarihi 27-04-2008 14:19
İlhan İrem 1 Nisan 1955'te Bursa'da doğdu. 1969 yılında ortaokul son sınıftayken, okul orkestrasının solisti olarak müziğe ilk adımını attı. 1970 yılında Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği liselerarası müzik yarışmasında Meltemler adını verdikleri orkestraları ile Marmara Bölgesi birincisi oldu. Meltemler ile 1970 - 1973 yılları arasında Bursa Çelik Palas Oteli ve Uludağ'daki çeşitli otellerde dans müziği şarkıcılığı yaptı.

1973 yılında kendi imkanları ile Diskotür firmasına yaptığı ilk 45'liği "Birleşsin Bütün Eller - Bazen Neşe Bazen Keder" ile beklediği başarıyı yakalayamadı. Plak firmasının bestelerini başka sanatçılara söyletme isteğini geri çevirdikten sonra yapmış olduğu ikinci 45'liği "Yazık Oldu Yarınlara - Haydi Sil Gözlerini" genç sanatçıyı bir anda en popüler sarkıcı konumuna getirdi. 1975 yılında yayınlanan üçüncü 45'liği "Anlasana" ile de başarısını devam ettirdi. 1976 yılında yayınladığı dördüncü 45'liğinde Tanrı'yı sorguladığı "Kuklacı Amca" 45'liği gelen baskılar sonucunda plak şirketi tarafından piyasadan toplatıldı. 1976 yılında ilk LP çalışması olan "İlhan İrem 1973-1976" yayınlandı. "Üzülme Dostum", "Havalar Nasıl", "Ayrılık Akşamı", "Sensiz de Yaşanıyor", "Bal Ağızlım" gibi her yaptığı 45'lik liste başı oldu 1973-1981 yılları arasında toplam 10 adet 45'liği yayınladı.

1979 yılında yayınladığı senfonik yapıdaki "Sevgiliye" LPsi ile ilk defa akademik bir çalışmayla müzik yaşamında yeni bir yola saptı. "Sevgiliye" albümünde ilk defa kendi yazdığı sözler dışında bir Nazım Hikmet şiiri olan "Hoşgeldin"i besteler ve seslendirir. "Bir Yıldız" adlı bestesi 1979 Eurovision Türkiye finaline kalır ama yarışamadan askere alınır. 1981 yılında askerliğinde yaptığı bestelerden oluşan "Bezgin" yayınlanır. 1983 yılında yedi yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve sanatçının kendisi tarafından "Rock senfonisi" olarak adlandırılmış üçlemesi "Pencere... Köprü... Ve Ötesi..." sırayla yayınlanmaya başlanır.

1984 yılında Türkiye'yi Bulgaristan'da düzenlenen Altın Orfe Yarışması'nda temsil eder. Dereceye giremez ama "Gazeteciler Özel Ödülü"nü kazanır. 1985 yılında üçlemenin ikinci ürünü olan "Köprü" ile birlikte "Pencere.. Köprü... Ve Ötesi..." (Hikaye) adında ilk defa bir plağın öyküsü çizgilerle anlatılmış olarak piyasaya çıkar. 1986 yılında sözlerini yazdığı "Halley" Melih Kibar tarafından bestelendi ve Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda o yıla kadar alınan en iyi dereceyi getirdi. 1987 yılında üçlemenin sonuncusu "Ve Ötesi", "Uzaklarda Biri Var" (Denemeler) ile birlikte yayınlandı. 1988 yılında "Dünden Yarına" adlı albümü, 1989 yılında "Uçun Kuşlar" albümleri yayınlandı. 1990 yılında üçüncü kitap olan "Katastrof" (Şiirler) ve "Pencere.. Köprü... Ve Ötesi..." yayınlandı. 1992 yılında "İlhan-ı Aşk" albümünü yayınladı.

1994 yılında yayınlanan "Koridor" ve "Romans" albümleri ile birlikte aynı yıl dördüncü kitap "Delirium" (Denemeler) piyasaya çıktı. 1995 yılında "Sevgililer Günü / The Best Of İlhan İrem 1", 1997 yılında "Aşk İksiri & Cadı Ağacı / The Best Of İlhan İrem 2", 1998 yılında "Hayat Öpücüğü / The Best Of İlhan İrem 3" albümü ve "Millenium / Sanalizasyon Fareleri, Yarasalar ve Diğerleri" (Denemeler) adlı beşinci kitap okuyucuya ulaştı.

2000 yılında eski çalışmaları olan "Bezgin", "Pencere... Köprü... Ve Ötesi..." albümleri, bazı bölümleri yeniden mix edilmiş orijinal kayıtlarıyla "Bezginin Gizli Mektupları", "Uçuk Mavi Pencere", "Bulutlara Köprü", "Düşler ve Ötesi" isimleriyle tekrar piyasaya çıktı. 2001 yılında en son çalışması "Seni Seviyorum" yayınlandı. Halen İlhan İrem 2003 yılında 30. sanat yılını kutlamak için dinleyicilerine sürpriz albüm, DVD, kitap ve konser çalışmaları içinde.

2001 - İlhan İrem, uzun süredir üzerinde çalıştığı, yeni şarkılardan oluşan albümü yedi yılda tamamladı ve yayımladı ; “Seni Seviyorum”. Bu çalışma sanatçının anlatımlarının gelecekte ulaşacağı boyutlara dair derin işaretler taşımaktadır.

2002 – “Şalamar” (Rock Version) Sadece radyolarda çalınmak üzere dağıtıldı.

2003 – “Bir Meleğe Aşık Oldum / The Best Of İlhan İrem 4” le birlikte tüm diskografyası ulaşılabilir hale geldi.

2004 – “Işık ve Sevgiyle 30 Yıl” albümüyle 30. Sanat yılını kutladı ve “HERŞEY ŞİMDİ BAŞLIYOR” dedi.

2006 – “Cennet İlahileri”. “Seni Seviyorum” (2001) sonrası, tümüyle yeni şarkılardan oluşan albüm.

14 Yıl aradan sonra, “Ayrılıkların da Sonu Var” adını verdiği konserler dizisini başlatarak, İstanbul / Harbiye Açık Hava Tiyatrosu ve Ankara / Anatolia sahnesinde solo konserler verdi.

2007 – “Siyah Kuğunun Şarkısı” adlı şiir kitabını yayımladı.

HAYDİ SİL GÖZLERİNİ

Hep bir ümit uğruna yaşıyoruz hepimiz
Mutluluğun ardından koşuyoruz hepimiz
Kimi pulda parada aşkı arar kimimiz
Düşünür kara kara ağlar çaresiz

Ağlama arkadaş ağlama aşk için
Şu kısacık hayatta bu yaşlar niçin
Bu günler geri gelmez gider gençliğin

Boşver boşver arkadaş başka bulursun
Bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun
En kötü günlerimiz hep böyle olsun
Mutluluklar bizimle elem yok olsun

Kapılma hayallere bir gün dönecek diye
Haydi sil gözlerini bakma maziye
Sakın kanma bir daha kanma tatlı sözlere
Bu ders olsun sizlere yaşlı gözlere

Şu kısacık hayatta bu yaşlar niçin
Bu günler geri gelmez gider gençliğin

Boşver boşver arkadaş başka bulursun
Bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun
En kötü günlerimiz hep böyle olsun
Mutluluklar bizimle elem yok olsun

ArkadaşLar iLhan İRem çok sevdiğim ve çok eskilerden kaLma bir ses sözleri parçaları gerçekten harikadır sitede baktım ama onun hakkında birşey bir biLgi bulamadım böyle inanılmaz birini sizlerle paylaşmak istedim sözlerini v.s parçalarını gerçekten indirip dinlemenizi öneririm ! smiley ßen pek çok parçasından kendimi buLmuşumdur ve ağLadığımı biLirim sLow parçaLarıyla birLikte rock müzik adına önemLi sanatçıLarımızdan biriydi.. smiley
Yeni nesiL unutmamaLı eskide kalan böyLe isimLeri (:

$aygıLar ...

Düzenleyen: Trock_duman Düzenleme Tarihi: 27-04-2008 14:32
Özel Mesaj Gönder
Yazar RE: İlhan İrem...
Trock_duman
Üye

Üye Avatar

Mesaj Tarihi 01-05-2008 18:31
ßoşa yaptık sanırım bu payLaşımı ? smiley

sitede yeni açıLan topiclere iLgisizLiğinin nedenini öğrenmek gerek asLında ..

Özel Mesaj Gönder
axiseitan
Üye

Üye Avatar

Nereden: İzmir
Katılım Tarihi: 19.12.07
Mesaj Tarihi 01-05-2008 18:41
Ben ilgisizliğin nedenini söylesem kızarmısın bilmiyorum ama söyleyim.Kimse edabiyatla ilgilenmek istemiyor,kitap okuma isteği olmadığı için şairleri v.s bilmek istemediği için kimse yorum yapmamıştır.Birde yazı çok oluna kim okur bunları derler herkez mutlaka,komik bir olay açsan herkez okur yazı uzun olsa bile herkez yorumunu yapar herkez güler sevinir,ama edebiyat şiirler v.s. diyince herkezi sıkıntı basar canı sıkılr,insanlar eğlenceli birşeyler istiyor.Belki bana bu yorumumdan dolayı kızabilirsin ama merak ettiğin için bu açıklamayı yapıyorum.İyi günlersmiley

Ölmekten daha beteri varmış cesedimi caddenin ortasından kim kaldırmış kazanmıyorum hayır sadece dağılıyorum atomlarıma ayrılıp sadece dağılıyorum.Sevdin mi ben artık tanrıdan çok uzaktayım.Çürüyüp sararıp ezilip yavaşlıyor kalbim ölmüyorum hayır sadece yaşlanıyorum hücrelerim eskiyor sadece yaşlanıyorum

Düzenleyen: axiseitan Düzenleme Tarihi: 01-05-2008 18:49
Özel Mesaj Gönder
Trock_duman
Üye

Üye Avatar

Mesaj Tarihi 01-05-2008 18:47
axiseitan yazdı:
Ben ilgisizliğin nedenini söylesem kızarmısın bilmiyorum ama söyleyim.Kimse edabiyatla ilgilenmek istemiyor,kitap okuma isteği olmadığı için şairleri v.s bilmek istemediği için kimse yorum yapmamıştır.Birde yazı çok oluna kim okur bunları derler herkez mutlaka,İyi günlersmiley

Para kaybetmiyorum siniLenip veya üzüLim (: aLt üstüne bir payLaşım..

+ okumadan yorum attıgınıda gerçekten çok beLLi ettin (:

ßurda yazıLanLar ne edebiyat nede herhangi bir kitap ?

EskiLer kaLma şimdi ise hakkı rahmetinde kavu$mu$ süper bir rock sanatçının hayatı ve senin şiir diye gördüğün kısmıda onun bir parçası (=

+ şairLerin yerini Türkçe rock böLümüne açıcak haLimde yok değiL mi ? (:

neyse tamam...anladım ben milletin neyden hoşlandıgının demet akalının ne tür iç çamaşırlar giydiğini neleri sevdiğini anlatan bir yorumunu ßuLurum epeyy bir uzun oLacağı kesin ama "0kunacağından" eminim smileysmiley

pardon hata bende rock sitesinde nasıl bir paylaşım yaptım sorry herkesden .. smiley

Özel Mesaj Gönder
meht@p
Üye

Nereden: bursa
Katılım Tarihi: 14.07.07
Mesaj Tarihi 01-05-2008 19:30
ben şahsen ismi ilk defa duydum ama Trock_Duman sana tşk ediyorum bilgilendirdiğin için...Müziğe baya yıllarını vermiş birisi okuduğum kadarıyla önemli biri...haydi sil gözlerini sözlerini biliyordum çok hoşuma giderdi ama İLhan İrem'e ait olduğunu bilmiyordum bilgilenmiş oldum tekrardan tşkler...ayrıca üstte bi mini tartışma geçmiş bence sitedekilerin coğu geyik yapcaklarına böle daha ii bilgi veren konularla(müzikle ilgili olan herşey) ilgilenseler daha iyi olurdu bencede!!!

Özel Mesaj Gönder
nLy_aMy
Üye

Üye Avatar

Nereden: izmit
Katılım Tarihi: 13.07.07
Mesaj Tarihi 04-06-2008 00:09
İlhan İrem müziğe yıllarını vermiş,güzel şiirleri ve kitapları olan değerli bir sanatçımız. böyle bi paylaşım güzel olmuş tşk.ler (:

.... am I good enough, for you to love me too?
Özel Mesaj Gönder
Lost_angeL
Üye

Üye Avatar

Nereden: antalya
Katılım Tarihi: 02.05.08
Mesaj Tarihi 04-06-2008 01:26
pek şarkısını bilmiorm ama anlasana şarkısına bayılıorm o şarkı çok özel benm içn ooff offf..

her güzel şey bitermiş..
aşk nedensiz sevmekmiş...
Özel Mesaj Gönder
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley