DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 9
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Yabancı Rock
Sayfa 3 - 3 < 1 2 3
Yazar RE: nirvana
zomby3073
Üye

Nereden: antalya
Katılım Tarihi: 17.03.07
Mesaj Tarihi 17-03-2007 15:45
nirvanaya erdi öldü be keşke bizide erdirip ölseydi böyle yaptığı için bizi hiçbir zaman nirvanaya ulaştıramıcak çünkü yasasaydı dahah iisini yapardı diyecez.Ama geride bıraktığı where did you sleep last night,oh me,penyyroyalty,smells like... ve daha fazlası bunlarla yetinicez

ZombY
zomby3073@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
mehtap-6
Üye

Üye Avatar

Nereden: muğla
Katılım Tarihi: 08.12.06
Mesaj Tarihi 08-04-2007 15:27

NİRVANA öldü ama hala şarkıları yarattığı müzik tarz, dolu dolu şarkıları hala hayatta bnce önmli olan budur kendisi bu hayattan göçse bile en çok değer werdiği bu dünyaya ürettiği şeyin hayatta kalmasıdır
- - liselim_liseliyim@hotmail.com - - Özel Mesaj Gönder
maniac_qirl
Üye

Üye Avatar

Nereden: bLk
Katılım Tarihi: 05.02.07
Mesaj Tarihi 08-04-2007 15:58
çok gsl şarkıları

CraCkeD eGG
Özel Mesaj Gönder
milanista
Üye

Nereden: aydın
Katılım Tarihi: 10.04.07
Mesaj Tarihi 10-04-2007 17:43
kurt cobain ölmüş olabilir(ölümü zaten kimin elinden oldu belli deel bence courtney ama nese) ama grubun müziği herzaman iidi we hala dinlenio günümüzede hitap edio we hergün yeni bi dinleyici kazanabilio o kadar seneden sora bu kadar büyük bi kitleye ulaşması harika bişe zaten tartışılmaz yarattıkları akım...
acm-inzaghi9@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
le_manyak
Üye

Nereden: ızmır
Katılım Tarihi: 17.04.07
Mesaj Tarihi 23-04-2007 18:01
arkıdeslerım adam ıntıhar etmemıs karısı oldurmus tbancayla asına sıkmıs nerden anlmıslar cunkusu okadar hızla bı ınsanın azına gıremezmıs aslında adam sıkmıstır dımı hemen ole dersınız muhlaefet okuyucu mektubu varya hanı sonmektense yanmak onu karısı kendı elyasıyla yasmıs.....bıde kaanın ılham noktalarıdır...sevrızz.......klıplerı ayrı guzzeldır.....

dumanDUMANdumanDUMANduman
Özel Mesaj Gönder
maniac_qirl
Üye

Üye Avatar

Nereden: bLk
Katılım Tarihi: 05.02.07
Mesaj Tarihi 23-04-2007 18:18
evet o intiar etmedi karısı öldürdü.. çünkü; ağzına kurşun sıkılmış olrk bulunmuş otopside öldürücü derecenin tam 3 katı erion bulunmuş vicudunda yani diil ağzına sıkmak tabancaya bile dokunamazdı ayrıca tabanacada hiçbir parmak izi bulunamamış yani adam kendini öldrcei zmn ndn eldiven taksın.. hem bi adam çıkıp :courtney love (kurt cobainin karısı) bna kocasını öldürmem için para werdi demiş. ki bi hafta sonra bu adam esrarengiz bir tren kazasında ölmüş.. le_manyak'ın dedii gibi mektubun intiarla ilgili olan bölümleri courtney love ın el yazısıyla yazılmış we courtney love ın çantasından üzerinde harf denemeleri olan bir kağıt çıkmış bazı siterlerde resmi war mektupla karşılaştırırsanız anlarsınız...

CraCkeD eGG
Özel Mesaj Gönder
punkiskart
Üye

Nereden: Balıkésir sémaları..
Katılım Tarihi: 22.11.06
Mesaj Tarihi 04-05-2007 08:21
Ben Nevermind'daki Drain You'yu çok severim.
Bir de Cobain değişik bir adamdı. Çok kuvvetli bir karakteri olmadığı hep belli idi aslında. Koca güruhların karşısına attılar onu sırf para için. Zaten depresif ve aşırı uyuşturucu kullanan biriydi... Sanki tüm bir neslin sorumluluğu onunmuş gibi bir hava oluştu. Büyük bir gençlik lideri gibi lanse edildi. Halbuki öyle biri değildi. "Ben hep bir rock grubunda, sahnenin köşesinde durup ritm gitar çalmak istemişimdir" diyen, kişisel problemler yaşayan ve bu nedenle bunalım geçiren birisiydi. MTV onu alıp bir imaj, bir para kasası yarattı. Milyonlarca genç de hep ondan çok büyük şeyler istedi. Bu kadar baskıya, sorumluluğa dayanacak birisi değildi.
Önceleri tepkisini konserlerde Smells Like'ı çalmayarak gösteriyordu. Gittikçe hayattan iyice bıktı... Sonunu da hepimiz biliyoruz...
Onun başına gelenler hem fanlar hem de endüstri için bir ders olmalıydı ama olmadı da... Hala ordan burdan kayıtlarını bulup, kesip-yapıştırıp cesedinden bile kan emmek hevesindeler...
Dünya, Cobain gibi duygusal ve kırgın insanlar için çok acımasız. O da olabilecek en kötü şartların içine düştü... Dayanması çok zordu. Dayanamadı da...

Özel Mesaj Gönder
dumanchi_sibel
Üye

Üye Avatar

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 30.01.07
Mesaj Tarihi 06-05-2007 14:00
hairspray queen şarkısında çok gusel çıgırıo kurt ya mukemmel otesi

[img]http://img266.imageshack.us/img266/6273/animation4gt4by9.gif[/img]
http://www.dejavufan.com Özel Mesaj Gönder
dmltm
Üye

Katılım Tarihi: 11.08.07
Mesaj Tarihi 25-08-2007 11:56
onlar şarap misali....

nefes alıp veriyorum
Özel Mesaj Gönder
deathly
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 01.08.07
Mesaj Tarihi 10-09-2007 13:42
ewt kurt cobaini courtney öldürdü intahar mektubunda da onun el yazısı vardı sırf o öldükten sonra devam edebilmek için sanki bunu cobain söylüyomş gibi gösterdi ve şimdi de yeni bi albüm çıkarıoo smiley bu kadına karşı kesinlikle bi nefret duyuyorum bisi kurttan ayırdıı için ama kısa süreli bi ayrılık bu

[img]http://img440.imageshack.us/img440/3616/frankiero33ox2.png[/img]
Özel Mesaj Gönder
kurtcobainxx
Üye

Nereden: ist
Katılım Tarihi: 03.05.07
Mesaj Tarihi 05-03-2008 14:31
>>>>>kurt d0naLd c0ba!n<<<<<

kafamda her canlandırdığımda onu o halde; kafası beyni dağılmış o güzel gözleri olmuş sarı saçları kanla beraber her yere saçılmış biçimde; hayatı sorgulamaya insanlığımdan hafif hafif tiksinmeye hatta uzaklaşmaya başlıyorum. ve ne olursa olsun diyorum kendi kendime onu pes etmeye çaresizce hayatı sonlamaya götürecek her ne kadar buna değmese de muhakkak önemli bir şey olmalıdır diye anca öyle rahatlıyor ruhumm..smileysmileysmiley

' {1967-1994 } xXx kurt d0naLd c0bain xXx her n oLursa oLsn kurt öLmediiiiii öLmediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii smileysmiley
ghostly__girl@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
crazy_rock16
Üye

Nereden: adana
Katılım Tarihi: 13.07.07
Mesaj Tarihi 31-05-2008 06:59
nirvana yeni bi tarzın öncüsü oldu müziğiyle dünya soundunu değiştirdi.şuan grunge müzik varsa bunun çok büyük payı nrvanaya aittir..

cobainin yaşam felsefesine düşüncelerine müziğine herşeyine aşığım ...bir tane daha gelmez nirana gibi bi grup

http://img229.imageshack.us/img229/4821/86511893370337549ig0.jpg
Özel Mesaj Gönder
precipitate
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 25.10.08
Mesaj Tarihi 25-10-2008 21:21
ya bi insan hayatını kendi elleriyle nası alır onu anlamıyorum çok güsel şarkıları çok güsel bi grubu vardı ama o ölmeyi seçti
Özel Mesaj Gönder
rock_cagla
Üye

Üye Avatar

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 06.07.07
Mesaj Tarihi 27-12-2008 15:28
kurt smiley hayatımın adamı onun gibi müzik yapabilen çok az şimdi onun ölümü grunge tarzı müziğin ölüm yıldönümü olmalısmiley allah courtney in belasını versin!!!!!!smileysmiley

içimden bi ses uyanma diyo başlayan herşey şimdi bitiyor....

SeVMeK SuÇsA iDaMıMı iStİYoRuM HaKiM BeY!!
Özel Mesaj Gönder
4ever0guz
Üye

Üye Avatar

Nereden: çöplük[(istanbul)]
Katılım Tarihi: 26.12.08
Mesaj Tarihi 27-12-2008 15:33
bi DUMAN bi Nirvana hayatımda dinlediğim tek müzik grupları ve ikisinin de müziği bazı yerlerde ortak olarak kesişşiyo
doğru muyum??? smileysmiley

ElléRimde kan...Yüzümdén AkaR...Kime Ne...ßana Né..ßu Aşk Beni yoRaR....
4everduman@rockturka.org Özel Mesaj Gönder
_--dumann--_
Üye

Nereden: ankara
Katılım Tarihi: 01.09.08
Mesaj Tarihi 27-12-2008 18:47
dünyaya gelmiş olan sayılı müzisyenlerdensmileynasıl müzik yapmam gerektigimi onun şarkılarından sonra farkettim grunge.....sanki hala yasıyomus biyerlerde die düsünüp ölümü bi türlü yakıstıramadıgım harbiden nirvana ya ulaşmıs insan...... onunla ilgili tüm kitapları okudum filmleri izledim deerin bi bilgim war ama burda yorum yapan çogu insan kadar kesin konusamıorm hala ölümü için ....bedeni ölmüş olabilir ama yaşayan bi ruha sahip cobain... cobain laneti onu da wurdu
Özel Mesaj Gönder
seymapolat
Üye

Nereden: Özgürlüğün Ülkesi
Katılım Tarihi: 28.01.09
Mesaj Tarihi 28-01-2009 13:37
deathly yazdı:
ewt kurt cobaini courtney öldürdü intahar mektubunda da onun el yazısı vardı sırf o öldükten sonra devam edebilmek için sanki bunu cobain söylüyomş gibi gösterdi ve şimdi de yeni bi albüm çıkarıoo smiley bu kadına karşı kesinlikle bi nefret duyuyorum bisi kurttan ayırdıı için ama kısa süreli bi ayrılık bu

onu courtney love öldürmedi, öldürttü. (:

Aşk ve Ölüm diyorum başka da bi şey demiyorum.. nirvana bir efsane...

Ardına düştüm, farkına vardım...

[img]http://img385.imageshack.us/img385/3829/dsadasdde6.jpg[/img]
seymapolat@msn.com Özel Mesaj Gönder
xx_duManst
Üye

Üye Avatar

Nereden: saqaryha..
Katılım Tarihi: 04.12.08
Mesaj Tarihi 16-02-2009 15:43
offf kurt cobainn ;( ölmeseydi keşkee..hala tam olarak neden öldüğü bile bilinmiyor..altın vuruş diyor herkes ama bir yandan da buna eşi courtney'n sebep olabileceği söyleniyor ;(;( dediğim gibi keşke ölmeseydi çok iyi bir söz yazarı..çok da yakışıklıydı..nur içinde yatsınnsmiley

-
- bRJ)
-

[b] ' éverYthinq tuRns to shiT !!
[/b]

Düzenleyen: xx_duManst Düzenleme Tarihi: 16-02-2009 15:44
Özel Mesaj Gönder
-psyko-
Üye

Üye Avatar

Nereden: Edirne
Katılım Tarihi: 11.04.07
Mesaj Tarihi 20-02-2009 18:52
Boddah'a Hitafen;

Daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak... Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca, diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan şikayetlerin ne kadar doğru olduğu kanıtlanmaktadır. Çok uzun zamandır okuyup, yazmakla brisket dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum.

Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı başladığında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury'ye olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam hiçbirinizi. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir. Bazen sahneye çıkmadan önce mesai makinesine kart zımbalayacak gibi oluyorum. Gücümün yettiğince buna değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrim, inan bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri o narsisistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son 3 turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimin hayranı olan tüm insanlara çok değer verdim ama hala herkes için beslediğim öfke, suçluluk ve anlayışı aşamadım.

Hepimizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen bir balık burcu, İsa oğlum!İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi, neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona zarar vermez! Frances'in üzgün, kendine zarar veren ölü bir rocker olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum.

İyi yapıyorum, çok iyi ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum. Sırf insanlarla iyi geçinmek için ve anlayış sahibi olmak kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanların çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için. Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilgileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsız, ümitsizim. Artık eski tutkum yok ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.

Barış,
sevgi,
anlayış...
Frances ve Courtney sunağınızda olacağım.
Lütfen devam et Courtney
Frances için
Hayatı çok daha mutlu olacak bensiz..
Sizi seviyorum sizi seviyorum "

Boddah, Kurt Cobain'in küçük çocukken kendince yarattığı ve varlığına inandığı kahramanıdır.

Nirvana.. Önce ön grup olarak sahneye çıktılar sonra bütün bir ülkeyi coşturunca ilgiyi bir anda üzerlerine çektiler..Bir döneme damgalarını vurmakla kalmadılar ortaya yeni bir müzik türü çıkardılar : Grunge. Bütün gözler Seattle'daydı artık dünya bu gruba kilitlenmişti. Fakat mavi gözlü sarı saçlı balık burçlu olan bunu fazla kaldıramadı.Mide ağrıları için başladığı uyuşturucuya yenik düştü. Courtneyle evlendi ve ona deyim yerindeyse " taptı". Hamile olduğunu öğrendiğinde uyuşturucuya tövbe etti fakat daha sonra kaçamadı. Ve 5 Nisan günü bir elektrikçi tarafından bulundu.. İntihar etmişti. Eşi , Frances'in annesi mektubunu ağlayarak küfürler savurarak okudu. Herkes Courtneyin onu öldür(t)düğünü söylüyor.Eskiden benim de böyle düşünmeme rağmen artık pek inanasım gelmiyor. İnsan neden yaşama amacını öldürsün ki? Bir başka öngörü veya ironi şeklinde niterelendirebileceğimiz şey ise Smells Like Teen Spiritteki şarkı sözü : And I swear that I don't have a gun

İçimizi kavuran zevkler , depremler , yitik bedenler
Hepsi bu son nefesteler..
http://www.uykusuzfan.com Özel Mesaj Gönder
DeepScream
Üye

Nereden: Burs@/Mud@ny@
Katılım Tarihi: 22.12.07
Mesaj Tarihi 05-03-2009 20:47

Kısa müzik kariyerlerine rağmen, Nirvana rock müzik efsaneleri arasında yerini aldı

Nirvana; 1988 yılında Aberdeen, Washington Amerikada; Kurt Cobain adıyla bilinen Kurt Donald Cobain (20 Şubat 1967, Hoqiam - Washington; gitar ve vokal); Krist Novoselic (16 Mayıs 1965, Croatia - Yugoslavya, bas gitar) ve Dave Grohl (14 Ocak 1969; Warren ; Ohio; Amerika; bateri) tarafından kuruldu.

Grubun köklerinde 1980 yılların ortasında müzik piyasalarının en önemli isimlerinden olan Melvins ve Sonic Youthr17;un izlerini görmek mümkün. Novoselic ve Cobain; yaşadıkları yer olan Aberdeenr17;de 1985 (Seattler17;in bir kasabası) yılında tanıştılar.

Müzikal çalışmalarının ilk somut örneği Stiff Woodies adıyla gerçekleşti. Bu ilk oluşumda Cobain bateri çalarken Novoselicr17;de bas çalıyordu. Grubun belli bir gitaristi yoktu. 1987 yılında grup adını Nirvana olarak değiştirdi; bu değişimle birlikte Cobain vokal ve gitara geçerken gruba Chad Channingr17;de baterist olarak eklendi.

ILK ALBÜM 1988 YILINDA
Bir süre sonra Seattler17;da yer alan plak şirketlerinden biri, Sub Pop tarafından keşvedilen grup 1988 yılında ilk singler17;ları r0;Love Buzz/Big Cheeser1;i kaydetti. 1989 yılının Haziran ayında ise 600 $r17;a kaydedilen ilk albümleri r0;Bleachr1; piyasaya çıktı. Bu albümün piyasaya çıkmasının ardından Portland ve Oregonr17;u kapsayan küçük bir turneye çıkan grubun solisti Kurt Cobain daha sonra eşi olacak Courtney Lover17;la da bu turne sırasında tanıştı. Turnenin ardından Washington çıkışlı bir grup olan Screamr17;in bateristi olan Dave Grohl 1990 yılının Eylül ayında Chad Channingr17;in yerine gruba girdi.

1991 Avrupa Turnesi boyunca Nirvana, Sonic Youthr17;un ön grubu oldu. Nirvanar17;nın asıl büyük çıkışı ise 1991 yılında katıldıkları Reading Feastivalir17;nde gerçekleşti. Bu festival sırasında kaydedilen ve bir belgesel niteliği taşıyan r0;1991: The Year Punk Broker1;la birlikte grubun adı tüm dünyada duyuldu.

NEVERMIND ILE GELEN BÜYÜK BAŞARI
1991 yılı aynı zamanda; Nirvanamania akımının oluşma, Kurt Cobainr17;in ise fiziksel ve ruhsal sağlığının bozulma tarihi de oldu. Grup daha sonra Geffen Recordsr17;la anlaşma imzaladı ve asıl büyük başarıları olan r0;Nevermindr1;ı 1991 yılının sonbaharında piyasaya çıkardı. 3 platin ödüle layık görülen ve dünya çapında 10 milyon kopya satan Nevermindr17;dan çıkan single r0;Smells Like Teen Spiritr1; ise MTVr17;nin sürekli yayınladığı kliplerden biri oldu.

Müzikal başarılarının yanı sıra maddi açıdan da oldukça iyi duruma gelmeye başlayan grubun solisti Kurt Cobain ise bütün bu bolluğun yanında içine kapanmayı ve kendi dünyasını yaratmayı tercih etti. Bu sırada 1992 yılının Şubat ayında Hole grubunun solisti olan Courtney Lover17;la Hawaiir17;de evlendi. 18 Ağustosr17;ta ise kızları Frances Bean dünyaya geldi.

COBAINr17;IN SAĞLIK SORUNLARI
Nirvanar17;nın üçüncü stüdyo çalışmaları Kurt Cobainr17;in sağlık problemleri sebebiyle ertelenedi. Kronik mide sancılarından şikayetçi olan Cobain çok sık hastaneye kaldırılmaya başladı. 1992 yılında ise Geffen, Nirvana hayranlarının sabrını daha fazla zorlamamak için grubun B-Sider17;larından oluşan bir toplama albümü, r0;Incesticider1;ı piyasaya sürdü.

1993 yılının baharında grup tekrar stüdyoya girmek için hazırdı. Nevermindr17;ın ardından çıkartacakları bu yeni albüm için grup; Pixies, Breeders ve Jesus Lizardr17;ın da prodüktörlüğünü yapmış olan Steve Albinir17;yle çalışmayı tercih etti. Yeni albüm r0;In Uteror1; 1993 yılının Eylül ayında piyasaya çıktı. r0;In Uteror1;nun piyasaya çıkmasının ardından grup MTV için verdikleri Unplugged konserin de içinde bulunduğu ve Kuzey Amerikar17;yı kapsayan bir turneye çıktı.

1994 yılının başlarında Nirvanar17;nın Avrupa turnesi, Kurt Cobainr17;in sağlık problemleri yüzünden yarıda kesildi. Aynı yılın Mart ayı sonlarında ise Cobain, Los Angelesr17;taki bir rehabilitasyon merkezine yatırıldı . Bir gün sonra da kaçtı. Ve Seattler17;a geri döndü. Bu olaydan yedi gün sonra yani 8 Nisanr17;da Cobain, Seattler17;daki evinde ölü bulundu.

Kurt Cobainr17;in ölümünün ardından Grohl ve Smear Foo Fighters adıyla bir grup kurdu. Foo Fighters, Nirvanar17;nın kızgın müzik tarzı ve şarkı sözlerinin yanısıra yumuşakbaşlı bir tutum izledi ve 1995 yılında grupla aynı adı taşıyan albümleriyle büyük başarı şağladı. Novoselic 1996 yılında Sweet 75 adlı grupla tekrar müzik piyasasına geri döndü.

ALBÜMLER
Bleach, 1989 - Sub Pop
Nevermind, 1991 - DGC
In Utero, 1993 - DGC
MTV Unplugged in New York, 1994 - DGC
From the Muddy Banks of the Wishkah, 1996 - Geffen

Kaynak: Radyo Eksen

Düzenleyen: DeepScream Düzenleme Tarihi: 05-03-2009 20:48
Özel Mesaj Gönder
Sayfa 3 - 3 < 1 2 3
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley