DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 13
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Yabancı Rock
Sayfa 1 - 3 1 2 3 >
Yazar H.I.M
punkiskart
Üye

Nereden: Balıkésir sémaları..
Katılım Tarihi: 22.11.06
Mesaj Tarihi 30-11-2006 08:46

H.I.M - Dark Light (Gothic/Rock)

H.I.M 1995 yilinda Finlandiya'da kurulan, Hardrock ve Gothic metal muzigi yapan gruptur. Gerci butun H.I.M dinlemeyenler Bu grup hakkinda degi*** yorumlar yapiyorlar. Bunlardan biri ise ; Metal ve Gothic tarz yapmiyorlar demesi. Digeri ise vokal Ville Hermanni Valo'ya Gay demeleri. Fazla Bilgi icin haberin devamini okuyunuz..

Grubun parcalarina soyle bir baktigimiz da H.I.M'in insani depresif edici, Melankolik havaya sokacaginihemen anlayabiliyoruz. Genellik le Sevgi yuklu, parcalar yazildigindan dolayi Hayranlarin genelde hepsi Depresifligi ve Melankolikligi seven insanlardir. Grubun Son albumleri 28 Eylul tarihinde '' Dark Light '' olarak piyasa da yerini aldi. Turk ve Yabanci Rock Tv'lerde gozuken H.I.M, Son klibini '' Killing Loneliness '' isimli parcasina cekti. Ville valo'ya gore hayat biraz daha kutsallik. Bir dergide ; '' Ben insanlari sevgi yonunde neler yapmak istediklerini anliyorum, Ona gore kayit yapiyoruz '' demesi, butun Hayranlarini uzerine cekti. Hayranlari icinde ; '' Onlar depresifligi seviyor ise, bizde devamini getirmeliyiz '' demisti. H.I.M 1995 tarihinde kurulduktan 2 yil sonra ilk albumu olan "Greatest Lovesongs, Vol. 666" isimli Albumu ile Hardrock olarak muzik piyasasina ismini yazdirdi. Bu albumde hakikaten guzel parcalar da vardi, Wicked game, The Heartless, It's all Tears ve For you gibi. Bu albumde 9 parca vardir. Aradan 3 sene gectikden sonra H.I.M tarzini biraz daha sertlestirdi ve beklenen album ''Razor Blade Romance'' adi altinda cikti. Bu albumde 13 parca olmasi dikkat cekerek, Album icerisinde sizi depresifligi, melankolige itecek dolu parcalar vardi. Bunlar dan su anda da bilinen ; Join me in death, Gone with the sin gibi parcalar. Posion Girl, heaven Tonight, Razorblade Kiss gibi seckin parcalarda vardi. H.I.M bu sefer hic fazla beklemedi, Album icin erkenden Studyoya girdi ve 2001 senesinde "Deep Shadows & Brilliant Highlights" isimli albumu cikardi. In joy and sorrow, Please Don't Let It Go, Heartache Every Moment, Love You Like I Do Albumde ki en iyi calismalar olarak Finlandiya Rock Muzik piyasasindan Odul aldi. H.I.M Bu albumden sonra Dunya Turnesi olarak konserlerine basladi, İngiltere, Almanya, İspanya, Norvec, İsvec ulkelerinde konser verip, hayranlarina guzel canli performans izleten Ville Valo ; Bir dergi de Spikerin ; '' Gunden gune hayranlariniz buyuyor, gelisiyor, Bunun icin neler diyeceksiniz ? '' Sorusuna ; '' Eger hayranlarimiz bizleri seviyorsa, bu bizim icin cok guzel bir olaydir, Guzel bir seyler yapmak ve onlar ile bir seyler paylasmak icin Bu tarzi yapiyoruz '' dedi. H.I.M Konser turnesini tamamladikdan sonra o Muhtesem albumu olan, '' Love Metal '' ile gundeme tekrar ust seviyelerde haber olarak basladi. Bazi Rock ve Metal dergileri H.I.M'in bu tarzini cok seviyor, digerleri de elestiriyorlardi. Album ciktikdan sonra hayran kitlesi bir hayli cok oldu. Ville valo ve ekibi, Guzel seyler yapti. Bu albumde ki guzel parcalarin canli performans olarak kayit edilmesi, Konserlerde soylenmesi hayranlarinin hosuna gidiyordu. Albumde ki Guzel parcalar ; Buried Alive By Love, Soul On Fire, The Funeral Of Hearts, Endless Dark, Circle Of Fear ve The Sacrament.. 1 Sene sonra H.I.M "And Love Said No: The Greatest Hits 1997-2004" isimli Hit bir album cikararak, Tekrar degi*** versiyonlar ile Hayranlari ile beraber oldu Ozellikle bu senesinde Cok fazla taninan H.I.M ; Hayran kitlesini 4-5 e katladi. Bu sene de surekli konserler ile gecti, Ancak konserler azdi, konser bittikden sonra Son album olan '' Dark Light '' albumu cikti. Dark Light albumunde ki ilk video klip, Rip out the wings of a Butterfly oldu, Ardindan Killing Loneliness klibi cekildi.

Biz… Biz, size komik ve anlamsız gelse de dünyaya aşıktık; biz insanın biyolojik bir varlıktan öte, soyut kavramlara karşı özel sorumluluğu olan bir varlık olduğuna inanıyorduk… Eğer insansanız bazı şeylere aşık olmak zorundasınız.
Özel Mesaj Gönder
Yazar RE: H.I.M
HIM
Üye

Üye Avatar

Nereden: İzMiR, MaNisA
Katılım Tarihi: 28.11.06
Mesaj Tarihi 02-12-2006 19:54
H.I.M son albümü dinledim güzel parcaları var ....

SEVEMEDİM BEN BUGÜNÜ SEVEMEDİM BAŞINDAN.......
....... Özel Mesaj Gönder
zaptik
Üye

Üye Avatar

Nereden: mersiin
Katılım Tarihi: 30.01.07
Mesaj Tarihi 30-01-2007 15:36
H.I.M çok özel ve güzel bi gruptur in joy and sorrow yarattığı dehşet bi şarkıdır ville nin
artık bi rock'n coke yapsalarda gitsek die sitemkarımdır kendilerine

in joy and sorrow my home's in your arms...
Özel Mesaj Gönder
kaybedilen
Üye

Üye Avatar

Nereden: ist
Katılım Tarihi: 02.12.06
Mesaj Tarihi 30-01-2007 22:39
gerçekten başarılı bir grup ... başka gruplardan dinlediğim güzel şarkıların cogu him e ait.... örneğin cob un rebel yell i bir cover miş... ve gerçekten him in yaptıgı muzik her ne kadar 95 lerde çıksada 80 lerin 85 lerin metal muziğini anımsatıor ... tek kelime super

[img]http://img477.imageshack.us/img477/5148/kopvu0.gif[/img]

Küçük Yolların Kahramanı , BÜYÜK Yolların ŞAKLABANI Olmayın

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!

Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es! ...
stoptheweeding@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
zynp_38626
Üye

Nereden: ankara
Katılım Tarihi: 13.03.07
Mesaj Tarihi 15-03-2007 17:04
eet bnmde en sevdiim gruplardan birii your sweet 666 ya bayılıorm bndee

nerde yaşarsan yaşa babam
sevgi aşk hepsi yalan....
Özel Mesaj Gönder
gulerkaan
Üye

Üye Avatar

Nereden: izmir
Katılım Tarihi: 03.04.07
Mesaj Tarihi 29-05-2007 10:40
Yeni yeni dinlemeye başladım ama çok hoşuma gitti yaa nie daha çnce dinlememişim diye de baya bozuldum seçilim saolsun sayesinde smiley
Özel Mesaj Gönder
dumanchi_sibel
Üye

Üye Avatar

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 30.01.07
Mesaj Tarihi 25-06-2007 20:47
h.i.m dinlemem ama dinleyici kitlesi çok geniş....en alakasız dedigim kişiler bile dinlio.bu durum iyi mi kotü mü ben de bilmiyorumsmiley

[img]http://img266.imageshack.us/img266/6273/animation4gt4by9.gif[/img]
http://www.dejavufan.com Özel Mesaj Gönder
pikasso
Üye

Nereden: İstanbul
Katılım Tarihi: 04.11.06
Mesaj Tarihi 25-06-2007 20:56
çok güzel şarkıları var..lose you tonight ı hiç bıkmadan defalarca dinlerimsmiley..ville nin gözler süperrsmiley

Özel Mesaj Gönder
Duman6Yalnizlik
Üye

Nereden: çıkılan yer
Katılım Tarihi: 14.01.07
Mesaj Tarihi 25-06-2007 21:01
Kübracıma bury me deep inside sarkısını atmıstım..Beenmisti.. Gerek forumlarında gerek sarkılarında her alanda him'leyim smiley

Özel Mesaj Gönder
kurt cobain
Üye

Katılım Tarihi: 04.04.07
Mesaj Tarihi 25-06-2007 21:02
ville baba süper ..
gone with the sin adlı parçalarını herkesin dinlemesini tavsiye ederimm..
Özel Mesaj Gönder

Mesaj Tarihi 28-06-2007 20:46
Sadece villeeeeeeesmiley ama şarkıları da çok güzel gone with the sin solitary man wicked game we join me in death en fawori şarkılarımdndr ama ville çok taşş yaa Allahım heç malzemeden çalmamış yaratırkn smiley

Özel Mesaj Gönder

Mesaj Tarihi 01-07-2007 17:34
him ii gruptr ya.severek dinlerız.hepiciğini de severiz..smiley
wicked game,ın joy and soroow,join me,razoblade kiss,right in my arms ve wings of butterfly her daim dinledklerim...
cok ii caldklarını soyleyemem ama dinlerken de kasmıo bence.sürüklüyor..smiley

Özel Mesaj Gönder
dmnseda
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 07.06.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 09:30
bayılıomm bn hıme yaa özellikle VİLLE VALOOOsmiley
seda_duman_ville@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
_ege
Üye

Katılım Tarihi: 24.05.07
Mesaj Tarihi 07-07-2007 09:45
bende cok sevıyorum... villesmiley
ege_-@msn.com Özel Mesaj Gönder
rock_cagla
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 06.07.07
Mesaj Tarihi 16-07-2007 14:08
ŞARKILARI SÜPER SON ALBÜMÜNDE Kİ ŞARKILARDA SÜPER YA AMA BENİM EN SEVDİĞİM Wings of a butterfly SÜPER Bİ ŞARKI

içimden bi ses uyanma diyo başlayan herşey şimdi bitiyor....

SeVMeK SuÇsA iDaMıMı iStİYoRuM HaKiM BeY!!
Özel Mesaj Gönder
Esiejj
Üye

Üye Avatar

Nereden: hOllanda :D
Katılım Tarihi: 05.06.07
Mesaj Tarihi 10-08-2007 23:31
HAND OF GOD i begendiim bende =)

Bu sehir adami söver..Bu sehir Kadinii Döver.. Bu Sehir Kanimizi Emer.. Bu sehir icin ölmeye Deger... ISTANBULLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL elinden Öper smiley
Özel Mesaj Gönder
ChAtLaq
Üye

Üye Avatar

Nereden: İstanbul
Katılım Tarihi: 09.07.07
Mesaj Tarihi 11-08-2007 16:28
ya pek dinlemesdim şimdi gone with the sin hastalık oldu bende sürekli onu dinliom beğendiimmsmiley

ZaMAN ÇaRkI DöNeR..
Ve ÇaĞLaR GeLiR GiDeR..
OLmUş OLaN, OLaCaK OLaN..
Ve OLmAkTa OLaN..
HeR An GöLgEnİn AlTıNdA EzİLeBiLiR..

BıRaKıN EjDeR BiR KeZ DaHa ZaMaNıN RüZgArInA BiNsİn!!!...
Özel Mesaj Gönder
madluck06
Üye

Üye Avatar

Nereden: ankara
Katılım Tarihi: 09.08.07
Mesaj Tarihi 08-10-2007 08:56
kalite müzikleri var dinlenmesi gereken bir grup tavsiye ederimsmiley

MAĞLUM KİŞİ
mad-luck@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
sebomm
Üye

Nereden: bursa
Katılım Tarihi: 20.10.07
Mesaj Tarihi 21-10-2007 16:37
H.I.M 10 YıllıK bir Grup ama Baya Yol Katettiler.Sönmicek Bir Tarzları Var.ileride Piyasa Olacak Gruplardan Biride H.I.M.Gerçi Yeterince Piyasalar.Zaten Bu yüzden Finlandiyadaki Hayranları Soğumuşlar Himden.Finlandiya nın Pentegramı Gibiymiş H.I.M.Sırff Ville Hermani Vallo Hatrına 1 Bucuk yıldır Falan Dinliyorum.gone with the sin, wcked game,right here in my arms,heartache everymoment,sweet 666,solitary man,join me şarkıları super...son kasetlerini pek beğenmedim ama o kalın ve boğuk sesi seviyorum dinliyorum da ayrıca apocalyptica ile bittersweet deki sesine hastayım baska hiç bi şarkıda oyle soylemiyo hele de şu bolum I'm wearing a cross and she's turning to my god.....smiley

nasıl olsa alıştım ben bu sert rüzgarlara bu sert iklimli ıssız hayata delgec gibi deleceksin sende ruhumu biliyorum durma gel birde sen vur bide seeeeenn vuurr...
Özel Mesaj Gönder
darkside
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 28.10.07
Mesaj Tarihi 03-11-2007 10:16
sebomm yazdı:
H.I.M 10 YıllıK bir Grup ama Baya Yol Katettiler.Sönmicek Bir Tarzları Var.ileride Piyasa Olacak Gruplardan Biride H.I.M.Gerçi Yeterince Piyasalar.Zaten Bu yüzden Finlandiyadaki Hayranları Soğumuşlar Himden.Finlandiya nın Pentegramı Gibiymiş H.I.M.Sırff Ville Hermani Vallo Hatrına 1 Bucuk yıldır Falan Dinliyorum.gone with the sin, wcked game,right here in my arms,heartache everymoment,sweet 666,solitary man,join me şarkıları super...son kasetlerini pek beğenmedim ama o kalın ve boğuk sesi seviyorum dinliyorum da ayrıca apocalyptica ile bittersweet deki sesine hastayım baska hiç bi şarkıda oyle soylemiyo hele de şu bolum I'm wearing a cross and she's turning to my god.....smiley

kanmca sna yürekten canı gönülden katılıom smiley basarılarnn devamnı diliom smileysmiley effern snaa smiley
Özel Mesaj Gönder
Sayfa 1 - 3 1 2 3 >
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley