DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 12
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Müzik | Yabancı Rock
Yazar Dimmu Borgir
punkiskart
Üye

Nereden: Balıkésir sémaları..
Katılım Tarihi: 22.11.06
Mesaj Tarihi 02-12-2006 09:52
Hayalet klavyeler, agresif gitarlar,yikici davullar ve sert vokaller ile black metalin agresifligiyle operatik vokalleriharmanlayan bir soundu var grubun. 80'lerin heavy metal'inden ve Wagner, Dvorak gibibazi klasik muzisyenler gruba esin kaynagi olmus.
Kariyerlerine Inn I Evighetens Morke ile basladilar. Necromantic Gallery Produksiyondancikan EP bir kac haftada tukendi. Bunula beraber grubun basarisi baslamis oldu ve1994 de ilk albumleri For All Tid'le devam etti. Yavas, karanlik ve atmosferik bir album,No Colour Records etiketi ile piyasaya cikti. Bu albumde gruba Aldrahn (Dodheimsgard)ve Vicotnik (Ved Buens Ende) de yardim etti.
1996 yilinda grup Cacaphonous Records'dan black metal tarihinin en onemli albumlerindenbiri sayilan Stormblast'i cikardi. (fashion black metal diyecekti sanirim -cevirmen notu)Bugunku soundlarina yaklastiklari ilk album olan Stormblast bu sebeple Dimmu Borgir'indonum noktalarindan biri sayilmaktadir. Klasik muzik etkilesimleri de bu albumdeyine ust seviyede oldu.
Bu albume kadar sozlerini ana dillerinde yazan grup bu albumden sonra da daha iyi anlasilmak icin sarki sozlerini Ingilizce'ye cevirmeye basladi.Bunun ilk ornegi 1996 tarihli MCD Devil's Path oldu. 4 sarkilik bu kayitta Nagash(Troll / Kovenant!!) Tristan'in yerine bas gitara gecti ve Aarstad'da askerlik gorevinde oldugu icin klavyeleri onun yerine Shagrath ustlendi.
1997 yilinda Dimmu Borgir basyapitlari olan Enthrone Darkness Triumphant'i cikarti. Yuzyilin en buyuk black metal kayitlarindan biri sayilan albumun produktorlugunu Peter Tagtren (Hypocrisy) (olay adami -cevirmen notu) yapti ve 150.000+ lik bir satisrakamina ulasti. Uzun suredir calisan grubun bu basarisiyla Black Metal piyasasindakiyuksek mevkisini hak ettigi ortaya cikti ve grup Nuclear Blast ile anlasti. Nuclear Blast firmasi Tormentor of Christian Souls sarkisininsozlerini agresiflik sinirlari disinda buldugu icin booklete basmadi. (bir sarkisozu ne kadar agresif olabilir? ticari bir numaradan baska birsey degildi bu -cevirmen notu)
Bu albumden sonraki turlar icin Astennu gitarist olarak gruba dahil oldu boylece Shagrath sadece vokallere konsantre olabildi. Avustralya'dan solo projesi Lord Kaos'u tanitmaya gelen Astennu kisa zaman icerisinde Kovenant ve Dimmu Borgir'in devamli elemanioldu. Lord Kaos'da daha sonra Carpe Tenebrum ismini aldi. Bu arada Tjodalv ailesini ve yeni dogan cocugunu bahane ederek gruptan ayrildi. Onunyerine gruba Aggressor (Aura Noir) dahil oldu ve Aarstad'da gruptansutlandi.Aarstad'inyerine Kimberley Goss gruba dahil oldu(Therion/Ancient/Sinergy). Ancak onun da katilimi kisa surdu ve yerine Norvec'ten Shagrath'in arkadasi Mustis alindi. Daha once hic birgrupta calmamasina ragmen Mustis Spiritual Black Dimensions albumundeki performansiile grubun en onemli adamlarindan biri oldu.
Nuclear Blast 1998 yilinda ust uste iki album cikardi. For All Tid'in yeni baskisi ve Godless Savage Garden adinda 2 yeni, 2 eski, 1 cover ve 3 canli kayit iceren bir MCD. Bu Spiritual Black Dimensions'u bekleyen fanlar icin bir ara gecis kayidi olarak adlandirildi. (bir ticari numara daha -cevirmen notu). Norvec Grammy'lerinde Kovenant, Mundanus Imperium la beraber yilin albumu adayi secilmesine ragmen Kovenant'a kaptirdi bu odulu.Bundan sonra Peter Tagtren'in Abyss Studyolarinda kayitlari tamamlayan grup SpiritualBlack Dimensions'u cikardi ve The Insight and Catharsis sarkisi Nuclear blast'in compilation albumune girdi.Inanilmaz basarisiyla bir kez daha black metal'in en onemli gruplarindan biri oldugunukanitladi bu albumle Dimmu Borgir. ve Nagash bu kayittan sonra Kovenant'a konsantreolmak icin grubu birakti.Onun yerine ICS Vortex (Borknagar) gruba dahil oldu. 1 ay sonra Dimmu Borgir Old Man's Child ile "Sons of Satan Gather For Attack" adlibir spliti cikardi.Ayni zaman Astennu'nun Carpe Tenebrum'u da Mirrored Hate Paintingalbumunu piyasaya Hammerheart Records'dan surdu.
2000 Mart'inda grup Abyss Studyolarinda yeni album calismalarina basladi. Bu suredegitarist Astennu, Old Man's Child'dan Galder ile yer degistirerek gruptan ayrildi2000 sonbaharinda Puritanical Euphoric Misanthropia cikti.Blessings Upon The Throne Of Tyranny", "Kings Of The Carnival Creation","The Mealstrom Mephisto" ve "Architecture Of A Genocidal Nature" sarkilariyla grup bu gune kadar ki en basarili kayidini yapti. Bonus olarakta Gothenburg Orkestrasiylasarkilar kaydeden grup 2001 yilinda dunya turnesine cikarak bir cok ulkede konserler verdi.

Biz… Biz, size komik ve anlamsız gelse de dünyaya aşıktık; biz insanın biyolojik bir varlıktan öte, soyut kavramlara karşı özel sorumluluğu olan bir varlık olduğuna inanıyorduk… Eğer insansanız bazı şeylere aşık olmak zorundasınız.

Düzenleyen: punkiskart Düzenleme Tarihi: 19-01-2007 16:36
Özel Mesaj Gönder
Yazar RE: Dimmu Borgir
punkiskart
Üye

Nereden: Balıkésir sémaları..
Katılım Tarihi: 22.11.06
Mesaj Tarihi 19-01-2007 16:37
venom,mayhem,celtic frost gibi gruplar black metal dünyasında black sabbath,led zeppelin,deep purple gibi gruplardır..işin babalarıdır,ama günümüzde türü pek temsil etmezler..dimmu borgir ile venom'u kıyaslamak megadeth ile black sabbath'ı kıyaslamak gibi birşey..ikisinin yeri ayrı..
venom babadır,dimmu borgir ise onun açtığı yolda ilerleyip onu geride bırakmış oğul..
diyeceğim ...smiley

Özel Mesaj Gönder
melankolik
Üye

Üye Avatar

Nereden: antalya
Katılım Tarihi: 28.07.07
Mesaj Tarihi 10-08-2007 21:56
benmde dıecegım bole bı karsılastırmaya gerksnm duymamam gerktgı ve ayrıca dımmu borgır vazgecılmes hıc bı zaman dıbe batmayacak bı grup ayrıca venomda bnce black metaln bı tanesı hepsının yerı bambaska hepsı cok ii ama bırı gelr bana c.o.f. ıcın black metal denrse ıste o zaman bozulurum hernyse dımmu bı harıkaa PURUTANİAAAAA smiley

Bir Çığın İçine Adım Attım,Bütün Ruhumu Kapladı...
Özel Mesaj Gönder
hayko_duman
Üye

Üye Avatar

Nereden: searching.....
Katılım Tarihi: 30.12.06
Mesaj Tarihi 10-08-2007 23:10
ben sorgens kammer şarkısına bayılırım şahsen kendiside sewdiğim insanlar arasında

|||-_-||| I, cry, when angels deserve to die, Die,
blue_anxiety@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
mudvayne
Üye

Nereden: izmir
Katılım Tarihi: 30.11.07
Mesaj Tarihi 02-12-2007 19:21
the chosen legacy şarkısına baılıoruumm çoqq gsll tarzlarıı warr harikaa bi grupppsmiley

gökay
Özel Mesaj Gönder
dimmu_borgir_666
Üye

Katılım Tarihi: 25.02.07
Mesaj Tarihi 28-01-2008 10:12
süperrr muhteşemm harikaa bna göre anlatmaya kelimelerin yetmediği bi grupppsmileysmileyblack metalin krallarıı her şarkısına bayılıom istanbula bi gelseler gitceemmm!

Özel Mesaj Gönder
silent_scream
Üye

Nereden: ankara
Katılım Tarihi: 11.07.07
Mesaj Tarihi 08-02-2008 15:00
bencede süper black metalin en iilerinden shagrath ın sesi cok güzel

şizofrenik sessizliğimin attıgı sadist çığlıklar mazoşist umutlarımı kırbaçlıyor

Hayat benden aldıklarını neresine sokacak...

[img]http://img81.imageshack.us/img81/1628/daronmalakianun7.jpg[/img]
silent_scream_duman@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
dimmu_borgir_666
Üye

Katılım Tarihi: 25.02.07
Mesaj Tarihi 16-02-2008 18:16
bn bunları her gün dinlemezsem deliririmmsmileyçk seviyorum onlarıı!duman hariç herkese binbasar dimmu borgir!!en sevdiğim insanlar fazla kaptırdım yinesmileytüm şarkılarını dinleye dinleye bıkmam ilk albüm çok farklıymış amasmiley

Özel Mesaj Gönder
xx_duManst
Üye

Üye Avatar

Nereden: saqaryha..
Katılım Tarihi: 04.12.08
Mesaj Tarihi 16-02-2009 15:52
harbiden black metal'n kralıı smiley süperlerrr!!!

-
- bRJ)
-

[b] ' éverYthinq tuRns to shiT !!
[/b]
Özel Mesaj Gönder
rockmegirl
Üye

Katılım Tarihi: 07.10.08
Mesaj Tarihi 19-02-2009 15:52
hstasıyım teq qelimeyleeesmileysmiley
Özel Mesaj Gönder
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley