DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü

Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download

Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük Burc

RSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 6
Çevrimiçi Üye Yok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
En yeni Üyemiz: yaytar
 Başlığı Görüntüle
DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım | Duman Grubu Paylaşım | Sizden Gelenler
Yazar unutuluyo mu?UNUTTURULUYO mu?
NsL
Üye

Nereden: sinop
Katılım Tarihi: 11.06.08
Mesaj Tarihi 22-06-2008 22:23
arkadaslar ben bu nutku birseylerı ararken rastgele buldum.butun törenlerde unutulan nutuk bu.Ataturk bu nutkta turk gencıne darbe hakkında tavsıyeler verıyo.bana cok ilginç geldi bunn unutulması ve ben bunn da turkıyedekı bircok sey gibi unutturulmaya calışıldığını dusundum.LÜTEFEN OKUYUN.daha onceden duyan varsa soyleyeblır mı

"türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük kıpırtı ve davranış duydumu, 'bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır' demeyecektir. hemen araya girecektir. elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. polis gelecek, asıl suçluları bırakıp suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, 'polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir' diye düşünecek, ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. mahkeme onu yargılayacaktır. yine düşünecek, 'demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek!' onu hapse atacaklar. yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, ismet paşa'ya ve meclis'e telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, 'ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. araya girişimde ve eylemimde haklıyım. eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek benim görevimdir!' işte benim anladığım türk genci ve türk gençliği!''
Özel Mesaj Gönder
Yazar RE: unutuluyo mu?UNUTTURULUYO mu?
yorgun rocker
Üye

Nereden: istanbul
Katılım Tarihi: 26.05.08
Mesaj Tarihi 22-06-2008 22:33
ne diebilirim ki biz türk isek türk gibi davranacaız birilerin peşinden sürüklenerek deil süründürerek türklüğümüzü ispatlayacaız tabi ispat isteyenlere
rock_ve_siyah@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
dmla_KAAN
Üye

Nereden: EsKi KöpRününALTı
Katılım Tarihi: 27.10.07
Mesaj Tarihi 22-06-2008 22:38
Ben dha önce hiç duymamıştım. Umarım duyan vardır...

$en YoKsun Diye...$en YoKsun Diyee.. Her Gün AğLıYorum $en YoKsun Diye...!!!

Kaan*Imm <3 xL (K)

!!!DumanForever!!! !!!DumanForever!!!
duman__kaan__ci@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
DuMaN ebru
Üye

Üye Avatar

Nereden: adana
Katılım Tarihi: 09.07.07
Mesaj Tarihi 22-06-2008 22:39
paylaşım gerçekten çok güzel.çok saol

bu arada unutulmuyor unutturuluyor!!!

ayrıca bu nutuk unutturulsa bileee ben bi türk genci olarak kesinlikle burada yazanlara uyuyorum ve uyacağımda..!

türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük kıpırtı ve davranış duydumu, 'bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır' demeyecektir. hemen araya girecektir. elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. polis gelecek, asıl suçluları bırakıp suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, 'polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir' diye düşünecek, ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. mahkeme onu yargılayacaktır. yine düşünecek, 'demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek!' onu hapse atacaklar. yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, ismet paşa'ya ve meclis'e telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, 'ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. araya girişimde ve eylemimde haklıyım. eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek benim görevimdir!' işte benim anladığım türk genci ve türk gençliği!''

ATAM!! İZİNDEYİZZZ!!

sAvuRsAda bAtıRamaYacAk GemİLeRiMi fıRtıNaN...
Özel Mesaj Gönder
NsL
Üye

Mesaj Tarihi 22-06-2008 22:55
arkadaslar ben coğu kişiye sordum duyulmamş sizden bu nutku duyurabılmek için yardım ıstıyorum lutfen okutturabılecegniz herkese okutturun
Özel Mesaj Gönder
demirhan
Üye

Üye Avatar

Nereden: bursa
Katılım Tarihi: 17.02.07
Mesaj Tarihi 23-06-2008 00:00
bunun Mustafa Kemal'e ait olduğundan emin miyiz?

!_-_-D.H.D_-_-_! rOcK fOrEvEr.....

vazgeçersen...Kaybdersin!!!...........
demirhanifi.23@hotmail.com Özel Mesaj Gönder
NsL
Üye

Mesaj Tarihi 23-06-2008 03:55
evet ole arastırnca ole cıktı b, yerde konusmasnda gecmş sonradan bursa nutku die kalmş neden ki
Özel Mesaj Gönder
DuMaNiAK
Üye

Katılım Tarihi: 22.10.06
Mesaj Tarihi 24-06-2008 14:17
Demirhan haklı bana da Atatürk'ün sözleri değil gibi geliyor.Kaynak belirt ve kesinliğini ispatla.Çünkü Atatürk akla önem verdiği için gençlerin de akılcı olmasını isterdi.Bu yüzden taşla sopayla silahla bir şeyi cözmesini istemez bence.Akıl ile çözülmesini isterdi.Böyle kesin olmayan şeyleri kesinliğini bilmeden yayınlamamalısın.Çünkü Atatürk hakkında bi çok yazı var yalan yanlış olan.Ve onun ağzından yazılmış olanlar da var.Eğer bu sözler tamamen Atatürk'e ait diyorsan -ki bana Ata'ya ait gibi gelmiyor- biraz üstünde düşünmelisin.Atatürk'ün kullandığı cümleler bu cümlelerden daha üstün.Kızmayın ama bu yazı basit cümlelerle kurulmuş ve Atatürk'ün olmadığını kanıtlıyor.Türkiye Cumhuriyetini kuran bi insan elbette Türkçeyi en iyi kullanan birisidir.En zengin kullanandır.Bu yazıyı Atatrük'ün Gençliğe Hitabesiyle bi karsılaştırın bence. smileysmiley

Düzenleyen: DuMaNiAK Düzenleme Tarihi: 24-06-2008 14:46
Özel Mesaj Gönder
dumanmaynakiyimben
Üye

Üye Avatar

Katılım Tarihi: 23.07.07
Mesaj Tarihi 24-06-2008 17:26
Atatürk hayata gözlerini yumduğunda bazı insanlar onun varlığında yapamadıkları şeyleri yapmak için harekete geçtiler ancak henüz gençlerin beyinleri yıkanmamıştı karsı koydular fakat Atatürkünde önceden tahmin ettiği gibi devletin başına gecerek gencleri susturmaya calıştılar ve şimdi görüyoruz ki başarmışlar yada öyle sanıyorlar .bu nutku ve gençliğe hitabeyi dikkatlice okuduğumuzda nelerin başımıza geldiğini görmekteyiz lütfen daha bilinçli atatürk ilke ve inklaplarına daha çok uyan gençler olalım
Özel Mesaj Gönder
baalzebub
Üye

Üye Avatar

Nereden: ankara
Katılım Tarihi: 05.01.08
Mesaj Tarihi 24-06-2008 17:42
atamızın devrimci olduğunu biliyoruz ama bu konuşma tarzı bana hiç atamızınmış gibi gelmedi açıkcası...

ben gerçekten var mıyım acaba???????????
Özel Mesaj Gönder
DuMaN ebru
Üye

Üye Avatar

Nereden: adana
Katılım Tarihi: 09.07.07
Mesaj Tarihi 24-06-2008 18:52
ya aslında konuşma tarzı banada pek atatük ünmüş gibi gelmedii :s

sAvuRsAda bAtıRamaYacAk GemİLeRiMi fıRtıNaN...
Özel Mesaj Gönder
dark_girl
Üye

Nereden: İstaNbuL
Katılım Tarihi: 04.05.08
Mesaj Tarihi 24-06-2008 19:06
bnde pek emin değilm ama araştırdım ve Mustafa Kemal Atatürk 5 Şubat.1933,Bursa Nutku çıktı
Özel Mesaj Gönder
DuMaNiAK
Üye

Katılım Tarihi: 22.10.06
Mesaj Tarihi 24-06-2008 22:37
Araştırdın da kaynak ne kadar güvenilir??Ya da kesinliği nedir??

Özel Mesaj Gönder
NsL_A_ri
Üye

Katılım Tarihi: 27.06.08
Mesaj Tarihi 29-06-2008 06:23
ya arkadaslar tekrar tekrar arstrdım bu nutuk ataturun bursada yaptıgı bı konusada gecmş ve sorada bursa nutku adını almş
Özel Mesaj Gönder
dumanyaq_crn
Üye

Üye Avatar

Nereden: balıkesir
Katılım Tarihi: 03.07.08
Mesaj Tarihi 12-07-2008 18:16
DuMaNiAK yazdı:
Demirhan haklı bana da Atatürk'ün sözleri değil gibi geliyor.Kaynak belirt ve kesinliğini ispatla.Çünkü Atatürk akla önem verdiği için gençlerin de akılcı olmasını isterdi.Bu yüzden taşla sopayla silahla bir şeyi cözmesini istemez bence.Akıl ile çözülmesini isterdi.Böyle kesin olmayan şeyleri kesinliğini bilmeden yayınlamamalısın.Çünkü Atatürk hakkında bi çok yazı var yalan yanlış olan.Ve onun ağzından yazılmış olanlar da var.Eğer bu sözler tamamen Atatürk'e ait diyorsan -ki bana Ata'ya ait gibi gelmiyor- biraz üstünde düşünmelisin.Atatürk'ün kullandığı cümleler bu cümlelerden daha üstün.Kızmayın ama bu yazı basit cümlelerle kurulmuş ve Atatürk'ün olmadığını kanıtlıyor.Türkiye Cumhuriyetini kuran bi insan elbette Türkçeyi en iyi kullanan birisidir.En zengin kullanandır.Bu yazıyı Atatrük'ün Gençliğe Hitabesiyle bi karsılaştırın bence. smileysmiley

bnde katılıorum sana çünkü burda cehalet var mantık veya akıl deil bnde bu sözlerin ataya ait olabileceğini düşünmüyorum

~Verrüktes Weib~ = [ Deli Kız ]
Özel Mesaj Gönder
-psyko-
Üye

Üye Avatar

Nereden: Edirne
Katılım Tarihi: 11.04.07
Mesaj Tarihi 12-07-2008 18:46
Ben de Atatürk'ün diye düşünmüyordum ama gerçekten de Atatürk'ün Bursa Nutku bu..Kişisel yorumlarla değil kanıtlarla konuşalım..

İçimizi kavuran zevkler , depremler , yitik bedenler
Hepsi bu son nefesteler..
http://www.uykusuzfan.com Özel Mesaj Gönder
curly_ari
Üye

Nereden: ordu
Katılım Tarihi: 30.06.08
Mesaj Tarihi 13-07-2008 23:45
arkadaslar bu atatrkun bursada yaptıgı bı konusma ve sonradan konusmann bu bölumu bursa nutku olarak adlandrılmş inanmayanlar kendılerı arastrıp baksın o zamn burda cehalet felan yok vatan için bişeyyler yapmak var ayrıca cümlelern basit olmasnn sebebı ise bı konusma annda söylenmiş olmasdr insan bi konusma annda cümlelerını ne kadar duzenleyebılır sonucta TEKRAR SÖYLÜYORUM BU KESINLIKLE ATATURKE AİTTİR İNANMAYANLAR KENDILERI ARASTRIP BAKSINLAR
Özel Mesaj Gönder
chaz
Üye

Katılım Tarihi: 01.11.08
Mesaj Tarihi 10-12-2008 18:27
Atatürkün Bursa Nutkudur bu
Özel Mesaj Gönder
Duman_OnuRock
Üye

Nereden: denizli
Katılım Tarihi: 02.09.08
Mesaj Tarihi 11-12-2008 12:58
Bana da hiç Atatürk'ünmüş gibi gelmiyor.Araştırın diyorsunuz da bu nutkun resmi evraklarda kayıtları var mı sadece internetten mi araştırıyorsunuz??
Özel Mesaj Gönder
chaz
Üye

Katılım Tarihi: 01.11.08
Mesaj Tarihi 12-12-2008 16:27
ya Bursa nutku bu ya Atatürkün ileri görüşlülüğünü her yerde belli ediyo Atam sence resmi evraklarda kayıtları olsabile başımızdaki hükümet bunu ortaya çıkarır mı sanıyosunuz
Özel Mesaj Gönder
Atlanilacak Forum:
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Henüz ÜYE Olmadınız mı?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

DuMaN_EmiR
09/01/2019 09:20
tekrar selam. ulaşsın eskiler instagram/m.emir.et smiley

recover
12/10/2018 18:46
emirsmiley

Slipknot_9
07/07/2018 23:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR
29/05/2018 06:50
Herkese selam. smiley