İtilip Kakılmış Çocuk Olmasaydım Bir Rock Yıldızına Dönüşemezdim!.. - DumanForever.com | Duman Fan Sitesi - Video, Resim, Forum Konser - Duman Paylasım

Anasayfa

Forum

Dosyalar

Biyografiler

MP3

Resimler

Video

Oyunlar

Incelemeler

Haberler

Iletisim

DF'Radyo

Sponsor Bağlantılar
Ana Menü
 
Anasayfa
Arama
Haber Arşiv
Avatar Hazırlayıcı
Forum
Resim Galerisi
Rock Müzik Nedir?
Site Haritası
Şikayet Et
Türkçe Video
Yönetici Listesi
Yabancı Video

  Duman Menü

Akor / Tab
Duman Biyografi
Videolar
Duman İncelemeler
Duman Mp3 Çalar
Duman Radyo
Duman Şarkı Sözleri
Duman Video
Duman Tanıtım
Duman Biographie

  İletişim
İletişim
Bağlantılar

Üyeler İçin
Haber Ekle
Link Ekle
Makale Ekle

Download
Download


Rastgele Resim
En Son İnceleme
Duman Sevdim Desem D...
Duman Bu aşk beni yo...
FERİDUN DÜZAĞAÇ
Duman Belki Alışmam ...
Duman Ah Dinle
Duman Senin Gibi Dinle
Duman Belki Alışman ...
Duman Her Şeyi Yak D...
Duman Aman Aman Dinle
Duman Hatun Dinle
En Çok İndirilenler
Kaan Winamp Skin 2381
Duman Avatarları 1897
Batuhan Winamp Skin 1020
Multi MSN 8.0 683
MSN 8.0 568
Windows Media Player 10 547
Metallica-Unforgiven... 503
En Yeni Üyeler
Üye AdıKatılım
yaytar 07-07
07190707asd 04-07
Dumanist422 12-06
ddemett 10-06
DarmaDumanist 18-05
kafkasokan 21-04
Good98 14-04
wombatnecmi 10-04
Emre09 25-03
Sidal 06-03
Günlük BurcRSS Feeds
Subscribe to our feeds!

Çevrimiçi Dumancı
Misafir Dumancı: 59
Çevrimiçi Üye Uok

Kayıtlı Üyeler: 17,335
Son Üye: yaytar
İtilip Kakılmış Çocuk Olmasaydım Bir Rock Yıldızına Dönüşemezdim!..
Ohio’lu Bryan Warner’ın ve grubunun sahne ismi, seks sembolü Marilyn Monroe ile katil Charles Manson’ın karışımı. Seçtiği isimle, makyajıyla, şarkılarıyla her fırsatta Amerikan kültürünü iğneliyor Manson...


Rock’ın sevgi ve nefret simgesi Marilyn Manson (38) için hazırladığım soruları gören konser organizatörleri "Aman haa" dedi, "sorularınızı yumuşatın, kızıp telefonu suratınıza kapatmasın!" Ben saldırgan, şeytani bir rock yıldızı beklerken telefonda karşıma sevimli, sevecen, biraz mahcup biri çıktı.

Soruları sabırla cevapladı. Ohio’lu Bryan Warner’ın ve grubunun sahne ismi, seks sembolü Marilyn Monroe ile katil Charles Manson’ın karışımı. Seçtiği isimle, makyajıyla, şarkılarıyla her fırsatta Amerikan kültürünü iğneliyor Manson. Yeni albümü Eat Me Drink Me’nin (Ye Beni, İç Beni) klibinde 19 yaşındaki yeni sevgilisi Evan Rachel Wood’la, kan yağmuru altında cinsel ilişki kuruyor. Wood’un inlemeleri müziğe dönüşüyor. Yeni albümünün tanıtım turnesine çıkan Manson, İstanbul Kilyos Solar Beach’te düzenlenen Radar Live Müzik Festivali’nin kapanış konserini 2 Temmuz’da verecek. Türkiye denince aklına sadece Gece Yarısı Ekspresi geldiğini söyleyen Manson İstanbul için, "Avrupa’da Amerikanlaşmayan bir şehre yolculuk yapmak gerçekten heyecan verici" diyor.

Yeni albümünüze ne gibi tepkiler geldi?

-Hedefim açısından, sonuç mükemmel. İnsanlarla yeniden iletişim kurmak istiyordum ama ne söyleyeceğimi bilmiyordum. Daha "insani" bir iş yapmak istiyordum, yani sadece kendimi, duygularımı anlatmak yerine dünyanın geri kalanını da ilgilendiren şeyler yazmalıydım. Klip ise birçok tartışmaya yol açtı, bu kadarını beklemiyordum.

Özellikle seks sahneleri tartışma yaratmış olmalı.

-Evet o sahneler çok gerçekçi!

Turneniz nasıl gidiyor?

-Çok iyi. Yeni şarkıların yanında eski şarkılarımızı da söylüyoruz. Yeni albümden şarkılar arasında da "Just a Car Crash Away" gibi çoğu insanın balad gibi değerlendireceği şarkımızı geniş kalabalıklar çok seviyor.

Sahnede, kliplerinizde, hatta günlük yaşamınızda olabilecek her türlü garip veya uç hareketleri yaptınız. Hatta bunlar "olmazsa olmaz" haline geldi. Artık bundan sıkılmadınız mı?

-Sadece şoke edici olmak çok kolay. Ben de daha şoke edici olabilirim ama zorlayıcı, eğlendirici, provoke edici, hoşlanılacak ya da nefret edilecek şeyler yapmak istiyorum. Sadece saldırgan olmak çok da zor değil. Şu anda sahnede kendim gibiyim. Her zaman olduğum kadar çılgın.

Sıradan bir insan olmayı istediniz mi hiç?

-Hakkında konuşulmayan, tanınmamış bir insan olabilirdim ama "sıradan" tanımını kabul etmiyorum. Sıradan olmayı isteyemem çünkü sıradışı bir insanım. Değiştirme şansım olsa da asla istemezdim.

Her sanatçının hayatında onu şekillendiren önemli olaylar vardır. "Anti" kişilik olmanızı sağlayan bir dönüm noktası var mı hayatınızda?

-Ben reddedilmiş, itilip kakılmış bir çocuk olmasaydım muhtemelen bir rock yıldızına dönüşüp, bu duyguyu topluma yöneltmek istemezdim. Hıristiyan okuluna gitmemiş olsaydım bu kadar tepki gösterip bugün inandığım şeyler konusunda bu kadar açık fikirli olmayabilirdim. Bunlar bugün benim sahnedeki performansımı çok kesin hatlarla etkiledi.

YÜZÜM BENİM TABLOM

Makyajınız mutsuz ya da depresif bir yüz çiziyor. Normalde depresif ve mutsuz musunuz?

-Hayır, aslında geçen yılın bir bölümünde hayatımın en depresif zamanlarını geçirdim ve hiç bir yere çıkmadığım için tabii makyajım da yoktu. Genellikle mutlu olduğumda makyaj yaparım. Sadece sahne makyajı yapmayı sevmiyorum, kadınların yaptığı gibi günlük makyaj da yapıyorum, çünkü bir şeyleri boyamayı da kendimi boyamayı da seviyorum. Evet mükemmel değilim ama kesinlikle depresif de değilim. Kendimi hem sanatçı hem insan olarak yeniden dirilttim.

Özür dilerim ama makyajınızla çirkin hatta rahatsız edici görünüyorsunuz, belki de normal halinizle çok yakışıklısınız! Makyajınızı kim yapıyor?

-Makyajımı kendim yapıyorum. Kendimi bir resim gibi sunmak istiyorum. Güzelliği ve çirkinliği bulduğumu ve bunlara bakışımızın ne kadar çarpıtıldığını göstermek istiyorum. Günlük hayatta sadece ruj kullanıyorum. Yani o benim normal yüzüm.

Evliliğinizi yorumlarken, benden normal biri gibi davranmam beklendi diyorsunuz. Toplumdaki normal tanımından ne kadar uzaksınız?

-Benim geleneksel olmam beklendi. Bu durum ilişkinin hali değil, evliliğin ilişkiyi dönüştürdüğü bir hal. O noktaya kadar ilişkimiz çok iyiydi. Ama eski eşim beni bir kalıba uydurmaya çalıştı ben de o kalıba girmek istemedim.

Eminem’in düet isteğini, şarkısı kadınlara karşı şiddet içeriyor diye reddetmişsiniz. Doğru mu?

-Onunla iyi arkadaşız ve sahnede iki düet yaptık ama bir şarkısı tam hatırlamıyorum ama galiba karısını öldürmekle ilgili sözler içeriyordu. O zaman bu teklifi reddettim, ama şimdi olsa belki kabul ederdim... Şaka, şaka!

Columbine Lisesi katliamından sonra hayatımın en zor döneminden geçtim

Şarkılarınız ve yazılarınızla şiddetin kökenlerini eleştiyorsunuz. Ama, iki gencin Columbine Lisesi’ni basarak yaptığı katliama ilham verdiğiniz öne sürüldü ve çok eleştirildiniz. Bu olay sizde nasıl bir değişim yarattı?

-Geriye dönüp bakınca görüyorum ki, hayatımın ve kariyerimin büyük bölümünde müziği düşüncelerimi savunma aracı gibi kullandım. Bireyselleşmeye engel olanlara saldırdım. Ama Columbine Lisesi katliamından sonra hayatımın en zor dönemlerinden birinden geçtim. Nasıl biri olmak istediğimi düşündüm. Bu hesaplaşma, bugün insanlarla daha güçlü iletişim kurmamı sağladı. Bu yüzden daha önce göstermediğim bir yönümü gösteren böyle bir albüm yaptım.

Katliamdan sonra yazdığınız makalede "Kötülüklerimizi atfettiğimiz şeytan, aslında her birimizin içinde" diyordunuz. Bu düşünce sizin müziğinizin de temeli mi?

-Kendimden nefret etmeye ve müzik yapmayı istememeye başlamıştım. Dini öğretide en basit haliyle Şeytan ve Tanrı vardır. Şeytan insanlar için her zaman daha çekici bir karakterdir. Ben büyürken her hikayede şeytan en çok hoşlandığım kişiydi, çünkü en kolay onun kimliğini saptayabiliyordunuz. Bu günlerde müzik dünyasında seks, uyuşturucu ve rock’n roll yaşam tarzını temsil eden kimseyi bulmak çok zor, çünkü herkes "etik" olmak istiyor. Bir rock yıldızı, olması beklendiği gibi olduğunda bunun için özür diliyor. Oysa insan hayattaki duruşunun sorumluluğunu da taşımak zorunda.

BOZULMAMIŞ BİR ŞEHRE GELECEĞİM İÇİN HEYECANLIYIM

Türkiye hakkında çocukken izlediğim Geceyarısı Ekspresi filmi dışında hiçbir şey aklıma gelmiyor. Bir adam Türkiye’de hapse giriyordu... Çocukluğumda Avrupa’ya seyahat bana çok korkutucu geliyordu, belki abartıyordum. Şimdi ise hálá "bozulmamış" olduğunu düşündüğüm bir yere gitmek beni heyecanlandırıyor. Avrupa’nın birçok ülkesi, şehri Amerikanlaştı. Farklı bir şehir görmek güzel. İstanbul’dan davet almak, orada konser vermek beni gerçekten sevindirdi. Türkiye hakkında daha çok şey öğrenmem gerektiğini biliyorum, geldiğimde eminim ki öğreneceğim.

-Alıntı : Hürriyet - Ayten SERİN
 Yorumlar
Glory - July 02 2007 15:46:21
gerçekliği tartışılabilir ama sende o kadar şey yaşasan (allah korusun) sende böyle ilginç bir kişiliğe sahip olurdun caglacım smile
seboisttis - July 02 2007 17:36:19
ayhhh yasık adama beeegrin
Joey - July 02 2007 19:32:47
=)
kaan_45 - July 03 2007 12:16:47
Geriye dönüp bakınca görüyorum ki, hayatımın ve kariyerimin büyük bölümünde müziği düşüncelerimi savunma aracı gibi kullandımbu adamı seviyorum her ne kadar hayttan uzak gibide olsa o gayet bizden biri
-psyko- - July 03 2007 12:19:40
üLkemiz hakkındaki yoRumu da iLqinç..X)
feyyo - July 03 2007 14:18:04
bızım ulkemızı boyle tanıtanlar utansın dıyorum ve aslında bu gece yarısı expresi gercek deıl sadece uydurma bır yandan onu bıldıgım ıcın mutluyum bımeyenler ogrensın o fılm de anlatılanlarr gercek deil
Corey - July 03 2007 22:50:05
bu adamı herşeye rağmen seviyorum ve dinliyorum ilk dinlediğim yabancı rock'cı M.M dinlemeyede devam edicem.cool
CMOS - July 05 2007 12:42:22
ewt bende gastede okudumm..güsel bi rprtj olmuşşwink
tnk - July 09 2007 00:56:07
bnde gsetede okudum süper bu adam yaa ama yazık olmuş itilmiş kakılmış ama eii de olmuş ole olmasadı tanıyamazdık heralde gringrin
ChAtLaq - July 11 2007 18:28:18
süper bi adam yhaa favorilerimden birigrin bi kaç arkadaşıma gösterdiimde satanist bu diip korkmuşlardıgrin
burcuuuuu - July 18 2007 01:05:32
aslında marlyn daha sert biriydi yaaaa.. ne kadar yumuşak şeyler söylemiş..
 Yorum Gönder
Yorum Gönderebilmek için Üye Girişi yapmalısınız yada Sitemize Üye Olmalısınız.
 Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun yada Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Duman Forever Araçlar

| |

Anket
Sitenin arka plan resmi değişsin mi yoksa kalsın mı?

Evet değişsin.

Hayır değişmesin.

Ankete katılabilmek için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni Hatırla
Kısa Mesajlar
Mesajınızı gönderebilmeniz için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

recover  
12/10/2018 21:46
emirsmile

Slipknot_9  
08/07/2018 02:26
Slipknot forever ne oldu ya ^^

DuMaN_EmiR  
29/05/2018 09:50
Herkese selam. sad

manyaqiz  
23/05/2018 01:58
ah burayı nasıl özledim sad

DuMaN_EmiR  
06/02/2018 14:06
Buradan güzel insanlar geçti.

Daha fazla Mesaj
Forum Başlıkları
En Yeni Başlıklar
Ben Kimim?
Site İstek ve Revize...
Şu anda ne dinliyors...
grup içinde ayrım ya...
Amatör gruplar sahne...
Ölmeden Önce Gitmeni...
ŞarkılarlA Öğrencili...
emre aydın
Zincir / Kadıköy
Ogün Sanlısoy..
Scorpions
Dumancı Kardeşinize ...
Dumancı Kardeşinize ...
Arkadaşlar Lütfen Ya...
Arkadaşlar dumancı k...
pearl jam
en sevdiğiniz şarkı ...
Hayalleriniz neler?
18 mart dumanın yeni...
LİMİT - Alternatif R...
Destekleyenler
No buttons defined.
Doğum Günü
bodozarme
Burak
byreso
ceLinee
DisturBed
duman27
dumanari
eren_davul22
esSsgiim
eViL RocKer
gamzef1
gzm_dmn
kaanyasmin
kartal452
kornnx
K_a_a_n__ba_tu
makmolbaf
nillsuu3401
nilsen
oceanprince
ooyyhh
oqularis
pelliinn
rocksijen_06
RoCK_35_dUMaN
Rocq_DuMaN_poLat
serser
solmus bahar
TearsOfTheDarkness
the-ROCK-ula
totgeboren
yunuscan
Copyright © 2006 - 2009 DumanForever.com
Valid CSS! Page Strength SEO Tool - SEOmoz.org